BİZ KİMİZ?

OTORAPOR, 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri oto ekspertiz ve servis teknisyenleri sertifikasyon kuruluşu ASE ve Almanya’nın oto ekspertiz otoriteleri KÜS ve GTÜ ile yaptığı görüşmeler sonucunda kurumsal yapıya geçerek son teknoloji ürünü cihaz, ekipman ve robotları bünyesine katmıştır.

Şu anda

İstanbul Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana, Aksaray, Antakya, Balikesir, Çanakkale, Diyarbakir, Elaziğ, Eskişehir, Giresun,Haramidere,Hatay, Kahramanmaraş ,Kastamonu, Kirikkale, Konya, Malatya,Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Rize, Manisa, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova, Antalya, Sivas, Kırklareli, Çorum, Burdur da TSE standartlarında hizmet veren OTORAPOR, bayi ağını franchise yolu ile her geçen gün daha da genişletmektedir.
OTORAPOR 2016 senesinde yatırım almıştır. iLab holding bünyesinde faaliyet gösteren arabam.com OTORAPOR'a yatırım yapmıştır. OTORAPOR arabam.com'un tek yetkili oto ekspertiz merkezidir.2017 senesinde Almanya'nın en yaygın denetim şirketi olan TÜV Saarland ile işbirliği protokolü imzalanmıştır. TÜV SAARLAND test, denetleme, doğrulama ve sertifikalandırma alanlarında dünya çapında öncü şirketlerdendir. Genel merkezi Sulzbach – Saarland’da bulunan TÜV SAARLAND, 1871 yılında Almanya’da kurulmuş olup günümüzde Almanya’nın yanısıra Fransa ve Türkiye’de bulunan ofisleri ile modern anlayışa uygun hizmet sunmaktadır. OTORAPOR şubelerinde kullanılan tüm cihazlar ISO ve CE belgelidir. Servisler TÜV Saarland oto ekspertiz operasyonlarını yürütmektedir. OTORAPOR, ISO 9001:2008, OHSAS 18001:2007, ISO 14001:2004, ISO 10002:2004 ve diğer tüm kalite standartlarına sahiptir. Ayrıca OTORAPOR şubelerinde çalışan teknisyenlerin tamamının OTORAPOR AKADEMİ eğitim ve uzmanlık sertifikaları mevcuttur.

OTORAPOR’un hiçbir kurum, galeri, araç satış firmasıyla anlaşması ya da sözleşmesi yoktur.

Alıcıya ve satıcıya eşit mesafededir. OTORAPOR’da araç tamiri, alım satım ve aracılık yapılmamaktadır. OTORAPOR’un uzmanlığı sadece otomobil ekspertizidir. Araç ekspertiz eder, test eder, muayene yapar ve raporlar. 501 nokta ekspertiz kavramını ve birçok kavramı patentlemiştir.
OTORAPOR’da, arabada olmayan bir arıza bulunmaz, mevcut arıza gizlenmez. Profesyonel teknisyenler ve ustalar ile son teknoloji ürünü test cihazlarının tespitleri raporlanır. Yanılma payı sıfıra yakındır.
Tüm testlerin ve kontrollerin sonuçları ayrıntılı biçimde bilgisayarda oluşturulan teknik verilerle birlikte rapor haline getirilir. Araç için profesyonel ikinci el ekspertiz raporu düzenlenir. Araç sahibi, onarım ya da bakım gerektiren konularda uzmanlarımız tarafından bilgilendirilir.

OTORAPOR, sizi kendi evinizdeymiş gibi ağırlar, alacağınız arabayı kendine alıyormuş gibi inceler. Paranızı ve zamanınızı korur.

KALİTE POLİTİKAMIZ

OTORAPOR olarak, Kalite Politikamızın temeli tüm pazarlarda güvenilir, çevreye duyarlı müşteri beklentilerini karşılayan kalitede, yüksek teknolojide, TARAFSIZ VE BAĞIMSIZ oto ekspertiz hizmeti sunarak bunun sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Bu hedef doğrultusunda,

  • Belirlenen normlara uygun ürünleri ve ekspertiz paketlerini pazara sunmak için üretim ve hizmet proseslerinin tamamında Kalite Yönetim Sistemi standardının öngördüğü prensip ve kuralları uygular.
  • Çalışma hatlarında hatasız rapor üretir, hizmet farklılıklarından kaynaklanan proses değişikliklerinde hizmet prosesinin kalite güvencesini garanti eder.
Kalite hedefleriyle,
  • Organizasyonun, ekspertiz raporlarının proseslerin standartlaştırılmasını ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak,
  • Tüm çalışanların eğitimi, katılımı, yaratıcı, öngörülü, tarafsız çalışmasını esas alan kalite kültürünü yaymak ve geliştirmek
  • Çevreye duyarlı hizmet üreten bir firma olarak çevreyi koruma bilincini geliştirmek, amaçlanmaktadır.
Bu politika ile OTORAPOR çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve tüm diğer paydaşlarına dokunan faaliyetlerin, kalite güvencesi altına alınması ve bütün süreçlerde kalitenin yaygınlaştırılması amaçlanır.
Bu politika ile uluslararası ve ulusal mevzuatlardaki ilgili standartların ve uygunluk yükümlülüklerinin yerine getirilmesini desteklemek ve sağlamak için genel bir kalite çerçevesi sunulmaktadır.

Güvenmek İyidir Ama OTORAPORlamak Daha İyidir!