• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

BİZ KİMİZ?

Otorapor'un Başlangıç Hikayesi


OTORAPOR; 2012 yılında ilk şubesiyle hizmet vermeye başladığı andan itibaren ikinci el sektöründeki uzman görüşü, bilirkişi ve araç alıcısının araç hakkında doğru bilgiye ulaşma ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemiş ve oto ekspertiz sektörünün doğuşuna liderlik etmiştir. Sektörün öncüsü olmanın vermiş olduğu sorumlulukla her alanda kendini geliştirerek, otomotiv sektörünün parmakla gösterilen firması olmuştur.

Sektörün Öncüsü Otorapor


Otorapor, kısa zamanda otomobil sektörünün ilgisini çekmiştir. Artan talepler doğrultusunda hızla büyüyerek ekspertiz sektörünün doğuşuna öncülük etmiştir. 2020 yılında Türkiye'nin en hızlı büyüyen 10 Franchise markası arasında yerini almıştır.yakaladığı başarılarla yetinmeyerek hizmet kalitesini arttırmaya devam etmiş, sektöre sürekli yenilik getirmiş ve şu anki rekabetçi konumunu kazanmıştır. 


Kullandığı teknolojik altyapısı, Türkiye genelinde 250+ üzerinde açılmış ve açılmayı bekleyen onlarca bayisi, kazanmış olduğu marka bilinirliği ve her geçen gün artan müşteri ve iş ortağı sayısı, büyüme iştahını kanıtlamaktadır.


Müşterilerine sunmuş olduğu garantili paketler, ekspertiz alanında gerçek bir uzman olduğunu ve kendi akademisinde yetiştirdiği personellerin hata payının sıfıra yakın olduğunu da ortaya koymaktadır.
Sayılarla OtoraporAkdeniz Bölgesi

22 Bayi


Ege Bölgesi

23 Bayi


Marmara Bölgesi

110 Bayi


Karadeniz Bölgesi

19 Bayi


Doğu Anadolu Bölgesi

7 Bayi

İç Anadolu Bölgesi

42 Bayi


Güneydoğu Anadolu Bölgesi

7 Bayi


Güncel bayi bilgileri için: Otorapor Bayileri


İkinci El Motorlu Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik


OTORAPOR, ikinci el araç piyasasının büyümesine doğru orantılı olarak artan güven endişesini ortadan kaldırmayı ve objektif bilgiyi müşterilerine aktarmayı adeta bir vazife gibi üstenmiştir. Bu vazifeyle, 03.02.2018 yılında Resmi Gazete’de yayınlanan İKİNCİ EL MOTORLU TAŞITLARININ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİK’in hazırlanması, tasarlanması ve yürürlüğe girmesinde tetikleyici güç olmuş ve ilgili bakanlığa her türlü desteği sağlamıştır.


Otorapor Akademi

Otorapor; hizmet standartlarını sağlamak, eğitimli ve tecrübeli çalışanlara sahip olmak ve profesyonel işçiliği sağlamak için bünyesindeki tüm personele kendi akademisinde eğitim vermektedir. Otorapor’un mükemmeliyetçilik anlayışı Otorapor Akademi’nin kurulmasını tetiklemiştir.  Eğitimleri başarıyla tamamlayan adaylar sertifikalandırılarak iş başı yapmaktadır. Otorapor Akademi, mevcut personelin bilgilerini güncel tutmak için belirli periyotlarda tazeleme eğitimleri de düzenlemektedir. Gerekli eğitimleri alan ve sertifikalandırılan uzmanlarımızın görüşleri, bilirkişi raporu olarak kabul görmektedir.
Etiketler

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster