Honda HR-V 1.5 i-VTEC CVT Executive

Diğer rakip markalar, hem dizel hem de benzinli motorla otomatik şanzuman sunarken Honda HR-V sadece 1,5 litrelik benzinli motor ile otomatik şanzuman seçeneği sunuyor. 1,6 litre dizel sadece 6 ileri manuel şanzumanla alınabiliyor. CR-V'nin sadece önden çekişli olarak da sunulması 4x4 isteyenleri başka rakiplere yöneltiyor.

1.5 i-VTEC motoruyla CVT şanzıman türünün iyi bir örneği sunuluyor. Motor devrini gereksiz tırmandırmayan sistem, kademeli bir şanzıman gibi tepkiler veriyor. Bu sayede sürüş konforu da olumsuz etkilenmiyor. Vites konsolundan yönetilebilen S modu D'den farklı bir seçenek olarak sunuluyor. Vites kolu S moduna alındığında motor devri yükseliyor ve daha performanslı bir hızlanma için zemin hazırlanıyor.

Atmosferik motor 130 HP gücün de etkisiyle iyi hızlanıyor. Alt devirlerde çok hızlı olmayan motor devir yükseldikçe keyifli oluyor. Ara hızlanma ihtiyaçlarında da 1.5 i-VTEC ve CVT ikilisi makul hızda tepki veriyorlar.

Direksiyon ve süspansiyon ayarları konforlu. Yüksek karoser ve ağırlık merkezine rağmen karoser salınımlarını kontrol altında tutabilen süspansiyon sistemi ani şerit değişimlerinde güven veriyor. Direksiyon sistemi çok sert ayarlara sahip değil. Sürücüyü yormadan yönlendirmeye izin veren direksiyon manevralarda da sürücünün işini kolaylaştırıyor.

Honda HR-V 1.5 i-VTEC CVT'nin zengin standart donanımı, konforlu sürüş özellikler ve fonkisyonel kabiniyle sınıfının mantıklı modellerinden biri.