İkinci El BMW X3 Değerlendirme

BMW, ilk 4x4’ü, X5’i, 1999’da dünya çapında piyasanın beğenisine sundu ve onun küçük kardeşi X3, piyasaya sürüldüğünde onun da en az X5 kadar başarılı olması beklendi. Bazı açılardan, X3 bunu başardı. Yol tutuşu ve kavrama bakımından bunu başardı ancak diğer noktalarda bunu başaramadı.

X3, bir 4x4 için sunduğu imkânlarla pek çok ihtilaflı görüş alsa da keyifli bir sürüş deneyimi yaşattığı açık. Eğer daha büyük lastikler ve spor süspansiyonlar kullanıldıysa bir aile aracı için mantıklı görünmeyebilir. Bu sebeple standart olarak donatılmış Sport ve Sport M modellerini tercih etmemenizi tavsiye edebiliriz.

X3, X5’e göre daha küçük ancak aslında yolcular için daha geniş bir alan sunarken aynı zamanda daha büyük bagaj alanına sahip. Aynı durum, X3’ün rakipleri için de geçerli, Volkswagen Tiguan yolcular için aynı iç mekân hacmini sağlarken bagaj için aynı şey geçerli değil.

X3, Tiguan gibi rakiplerine göre iç mekanda kullanılan materyal kalitesi anlamında ne yazık ki geride kalıyor. Basitçe ifade etmek gerekirse X3, BMW’nin her zamanki yüksek standardına uygun olmasına rağmen kullanılan materyaller premium hissi yaratmıyor.

BMW X3, hem güçlü hem de ekonomik olan benzinli ve dizel motor serisine sahip ve mükemmel kullanım ve yol tutuşu için doğru eşleşme sunuyor.