Garanti Max

₺ 599

Sigorta üst limiti aracın KASKO değeri kadardır. Bu garanti paketi Garanti + Ekspertiz hizmetini kapsar. İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yönetmelik gereğince, aracın el değişimi esnasında belirlenmiş olan araç parçalarının garanti altına alınması gerekmektedir. 2. el araç garantisi 3 ay ya da 5000 kilometre ile sınırlıdır.

Ürün Kodu:
  • GMAX

Ürün Açıklaması

Uzatılmış Garanti Nedir? Neleri Kapsar?
İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yönetmelik gereğince, aracın el değişimi esnasında belirlenmiş olan araç parçalarının garanti altına alınması gerekmektedir. Garanti, ikinci el araç ticaretiyle iştigal eden kişi yani satıcı tarafından verilmek zorundadır. 8 yaşın ve 160.000 kilometrenin altındaki her araç için bu garanti zorunludur. Bu noktada amaç, araç alım-satımı sonrası ortaya çıkabilecek mağduriyetleri ortadan kaldırmaktır. İlgili bakanlık, ekspertiz raporu hazırlayacak oto ekspertiz merkezlerine, ekspertiz rapor formatına, iş yeri hizmet yeterlilik ve çalışan niteliklerine kadar tüm parametrelere açıklık ve TSE kontrolü getirmiştir. Fabrika garantisi devam etmeyen ve riskli arızaları olan araçlar sizi hem yarı yolda bırakır, hem de maddi bir yükün ağırlığı altına sokar. Motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi, satış tarihinden itibaren 3 ay veya 5000 kilometre garanti altında olmak zorundadır. Belirlenmiş olan bu parçalar, belirlenen bu süre ya da kilometre içerisinde oluşabilecek arıza ve problemler karşısında koruma altına alınmıştır. Bu noktada, araca yapılacak olan ekspertiz sonucu, arızalı ve garanti dışı kalacak olan parçaların doğru ve eksiksiz bir şekilde belirlenmelidir. Otorapor Uzatılmış Garanti Paketi ile aracınızı ve kendinizi uzman ve detaylı ekspertiz sonrası kapsamlı garantiyle koruma altına alabilirsiniz.
OTORAPOR Uzatılmış Garanti hizmet kapsamındaki aracı; normal aşınma, yıpranma, kazalar veya diğer dış faktörler dışındaki durumlar nedeniyle sözleşme süresi içinde meydana gelen ARIZALAR karşısında koruma altına almaktır. Bu hizmet, araç üreticisinin veya ithalatçısının Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’dan doğan yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz, azaltmaz veya sınırlamaz.
Otorapor Uzatılmış Garanti Paketi Kapsamındaki Parçalar Nelerdir?
MOTOR
Marş dişlisi
Volan
Yağ pompası
Krank mili ve yatakları
Trigger dişli ve zinciri (trigger kayışı ve
diğer kayışlar hariç)
Kam mili kasnağı
Kam mili
Kam mili iticileri
Kol dişlisi
Subap ve gaydlar
Pistonlar ve sekmanlar
Silindir yuvaları
Bağlantı milleri
Silindir başlığı
Silindir başlık contaları
Distribütör tahrik ve tüm dahili burçlar

DİFERANSİYEL VE ŞAFT
Diferansiyel ve yarım şaftları da içeren aktarma
Dış aktarma şaftları
Üniversal bağlantılar
Sabit hız bağlantıları(Körükler hariç)

ŞANZIMAN
Düz ve otomatik şanzımanlar ve overdrive üniteleri
Yağ soğutucu ve elektronik yönlendirici(Dış bağlantılar ve elektrik bağlantıları hariç.)

YAĞ SIZDIRMAZLIK VE CONTALAR
Motor, şanzıman ve/veya arka aks gibi ana ünitelerden herhangi birinin arıza sonucu sökülmesinin gerekmesi durumunda herhangi bir yağ sızdırmazlık ünitesi ve/veya contası

ANA ÜNİTE KAPLAMALARI
Motor, şanzıman ve/veya difransiyel kaplamaları/korumalarının bu parçaların arızası durumunda
bu arızanın direk sonucu neticesinde hasarlanması durumu.(Kaza, donma ve/veya antifriz
eksikliği gibi sebeblerle oluşan arızalar hariçtir.)

Garanti Kapsamına alınamayacak olan marka ve model listesi
AC
Lancia
Aston Martin
De Tomaso
LCC
Bentley
Electrikli & Hibrit araçlar
Lotus
BMW ‘M’ serisi
Ferrari
LPG’li araçlar
Bristol
Ford Cosworth
Marcos
Bugatti
Jaguar 12 silindirli modeller
Maserati
Caterham
Özel yapım araçlar
Mc Laren
Mercedes 8 & 12 silindirli modelleri
Lamborghini
Mitsubishi 3000 GT & Evo serisi
Nissan 200 SX / 300ZX / Skyline
Noble
Porsche
Rolls Royce
Rotary motorlu araçlar
Subaru SVX / WRX
TVR
Venturi
Westfield
Taksi, günlük veya kısa dönem kiralık araçlar, servis araçları, sürücü okullarında kullanılan araçlar, yarış amaçlı kullanılan araçlar, modifiye edilmiş olan araçlar.

 
Uzatılmış Garanti’nin uygulanamadığı durumlar ise şöyledir:
8 yaş veya 160.000 kilometrenin üzerindeki araçlar
Satış sırasında alıcı tarafından bilindiği işletme tarafından belgelendirilen arıza ve hasarlar.
Ekspertiz raporunda belirtilen arıza ve hasarlar.
Aracın olağan kullanımı nedeniyle kayışlar, egzoz, amortisör, debriyaj, ön dişli takımı, fren balataları ve pabuçları, diskler, contalar gibi parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar.
Garanti kapsamındaki bir parçada meydana gelen arızanın doğrudan sonucu olarak hasar görmedikçe veya zayi olmadıkça; bujiler, katalitik konvertörler, hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi, cam silecek lastikleri, klima devresinin doldurulması için kullanılan maddeler, ilave edilen yağlar, soğutma sıvıları, fren sıvıları ve diğer katkı maddeleri.
 Garanti kapsamındaki bir parçada meydana gelen arızanın doğrudan sonucu olarak hasar görmedikçe veya zayi olmadıkça, koltuk aksesuarlarının temizlenmesi ve onarılması dâhil olmak üzere kaportanın ve kabinin olağan bakımı için yapılan masraflar.
Bir Arızanın doğrudan sonucu olarak hasar görmedikçe veya ziya olmadıkça, enjektörler, balatalar, kayışlar bujiler, katalitik konvertörler, hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi, cam silecek lastikleri, klima devresinin doldurulması için kullanılan maddeler, ilave edilen yağlar, soğutma sıvıları, fren sıvıları ve diğer katkı maddeleri.
Kaporta işleri, süslemeler, paspas, lastikler, jantlar, akü, farlar, park lambaları, camın ve farların kırılması veya çatlaması.
 Parça değişimi yapılarak veya yapılmaksızın düzenli önleyici işlemler, kontroller ve ayarlamalar.
İkaz lambaları sistem arızası gösterdiği halde aracı kullanmaya devam etmenin veya bilerek veya bilmeyerek uygun olmayan ya da kalitesiz yağların veya yakıtın kullanılmasının sebep olduğu arızalar.
Hatalı kullanım, kaza, hırsızlık, hırsızlık girişimi, yangın, infilak, vandallık veya doğal afetler nedeniyle hasar gören veya zayi olan parçalar.
Taşıtın ihmal edilmesinin veya uygun olmayan bir şekilde kullanılmasının veya aracın gereği gibi çalışması için lüzumlu olan sıvıların donmasının sebep olduğu arızalar.
 Bakım işlemlerinin muayene ve bakım planına uygun olarak yapılmaması nedeniyle meydana gelen arızalar.
Satış sonrasında taşıta yapılan herhangi bir eklenti nedeniyle oluşan hasar ve arızalar.
Trafik sicilinde “Trafikten çekilerek tescili silinmiştir.” kaydı bulunan taşıtlar.
 

Customer Reviews

member
Alexander PoppinsEmily Hills
April 01, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum.

Your Review