• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Otorapor Mersin Portakal Oto Ekspertiz

Yetkili

Mehmet Durgun

Çalışma Saatleri

08:45 - 18:30

Sosyal Medya

Otolira
Otolira

Detay

Adres: Portakal Mahallesi Akbelen Bulvarı 53/1B Toroslar/Mersin
Tel: 
0324 320 8501
Gsm: 0552 320 8501 (Mesai saatleri dışında sms atın sizi arayalım & Whatsapp'tan konum isteyin)
Email: 
[email protected]
Yetkili: Mehmet Durgun
Ünvan: Mehmet Durgun (Şahıs Firması)


Randevunuzu hemen oluşturmak ister misiniz ?
Blog

image
Arabanızı 5 Dakikada Sattıracak Öneriler!
29.05.2023 15:26

Sayısız aracın el değiştirdiği ikinci el piyasasında araç almak kadar araç satışı da bazı püf noktaları bilmenizi gerektiriyor. Günümüzde hızlı, basit ve kazançlı bir şekilde aracınızı elden çıkarmak istiyorsanız internetteki araç satış platformlarını kullanmalısınız.

image
Geçmişten Günümüze Araç İçi Eğlencenin Tarihi
11.05.2023 09:25

“Hepimiz yolculuklarımız sırasında bir şeyler dinlemekten keyif alıyoruz. Bu ister bir radyo kanalı olsun ister en sevdiğimiz sanatçıların son çıkan parçaları; yolculuğu çok daha keyifli hale getirdiklerine şüphe yok. Peki, yolculuğumuzda bize eşlik eden araçlarımızdaki bu aksesuarların nasıl ortaya çıktığını ve geçmişte insanların araçlarında nasıl eğlendiğini hiç merak ettiniz mi?

image
Elektrikli Otomobillerde Kripto Para Madenciliği
24.04.2023 15:16

Yeni nesil elektrikli otomobiller sadece sürüş konforu ve yakıt tasarrufu sağlamakla kalmıyor. Kripto para madenciliği için ihtiyaç duyulan en önemli kaynağın elektrik olması, akıllara "Elektrikli arabalarla mining yapılabilir mi?" sorusunu getiriyor.

image
Sürücüsüz Otomobiller: Gelecekteki Yolculuğumuzun Otomasyonu
04.04.2023 09:32

Sürücüsüz otomobiller, günümüzde giderek artan bir popülerliğe sahip olan teknolojik bir yeniliktir. Bu araçlar, bir dizi sensör ve yazılım kullanarak yolculukları tamamen veya kısmen otomatikleştirir. Sürücüsüz otomobiller, gelecekteki yolculuklarımızın otomasyonunu temsil ediyor ve bu, birçok farklı alanda etkiler yaratacak.

image
Dünyanın En Pahalı Otomobili: Bugatti Type SC57 Atlantic
31.03.2023 09:10

Zamanının çok ötesinde tasarımı ve teknolojisiyle bir efsane olan Bugatti Type 57SC Atlantic, Ettore Bugatti'nin oğlu Jean Bugatti'nin öncülük ettiği değişimle hem Bugatti markasına hem de otomotiv endüstrisine yeni bir yol açtı. Bu araba, üretiminden sonra ilk süper spor araba olarak adlandırıldı. Günümüzde dünyanın en pahalı arabası ünvanına da sahip ve sadece 4 adet üretilmiş bu arabayı yakından inceleyelim

image
Otorapor Bayilerinde Aracınızı Artık Şarj Edebilirsiniz!
27.03.2023 15:19

Otorapor ile ZES arasında yapılan iş birliği kapsamında Otorapor bayilerine elektrikli otomobiller için şarj istasyonu kuruluyor.

image
İkinci El Otomobil Piyasasındaki Tehlikeye Dikkat!
14.03.2023 11:04

İkinci el otomobil piyasasındaki tehlikelere ve dolandırıcıklara son günlerde yenileri ekleniyor.

image
Aracın Kilometresinin Düşürüldüğünü Nasıl Anlarız?
24.02.2023 00:00

Türkiye’de ikinci el otomobil sektöründe en önemli sorunlardan bir tanesi otomobillerin kilometresiyle oynanmasıdır. Peki bu hileden kendimizi nasıl koruruz? Bir aracın kilometresinin düşürüldüğünü nasıl anlarız?

image
Lastik Ömrünü Uzatmanın 6 Yolu!
09.02.2023 15:07

Araç lastikleri, aracın performansını en çok etkileyen parçalar arasında yerini alır. Lastikleri azami ömürde kullanmak hem performans hem de maliyet açısından araç sahiplerine katkı sağladığı bilinen bir gerçektir. Daha az yakıt tüketmek, daha yüksek performansla seyir halinde olmak, lastik değişim-onarım süresini uzatarak maliyetleri azaltmak ve en önemlisi emniyetli bir sürüş için lastikleri korumak çok önemli. Lastik ömrünü uzatmanın 6 etkili yolunu sizler için hazırladık.

image
En Hızlı Satılan İkinci El Otomobiller
09.02.2023 10:40

İnsanların ikinci el otomobil almadan önce en çok dikkat ettikleri kriterlerden bir tanesi aracın ne kadar hızlı alınıp satılabileceğidir. İkinci elde “aracın piyasası var mı” tabiri olarak da bildiğimiz aracın ticaret hacmi oldukça önemli bir kriter olarak değerlendirilir.

image
Elektrikli Otomobiller Ne Kadar Çevreci?
02.02.2023 13:04

Otomobil sektöründe yavaş yavaş etkisini hissettiren elektrikli otomobil dönüşümü hakkında her geçen gün yeni haberlerle karşılaşıyoruz. Birçok otomobil firması yakın gelecekte fosil yakıtlı otomobillerin üretimini bitirerek tamamen elektrikli otomobil üretimine geçmeyi planlıyor. Böyle köklü bir değişimin birçok farklı etkeni bulunmakla birlikte en önemlilerinden bir tanesi çevreyi korumak olarak nitelendiriliyor. Elektrikli otomobiller sayesinde karbon salınımının azalması çevreyi korumak ve küresel ısınmaya karşı önlem almak adına önemli bir katkı sağlaması ön görülüyor. Otomobil sektöründe yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda elektrikli otomobillerin pazarlamasında ve reklamlarında en çok vurgulanan noktalardan birisi de elektrikli otomobillerin çevre dostu olmasıdır. Peki bu görüş ne kadar doğru?

image
En Az Yakan Otomobiller
25.01.2023 10:42

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından otomobil kullanıcıları en az yakan otomobilleri tercih etmeye başladı. Yakıt tasarrufu yüksek araçları kullanmak isteyen sürücüler için en az yakan otomobiller listesini hazırladık.

Yakın Bayiler

Otorapor Youtube

Otomobil İlanlarında Nelere Dikkat Edilmeli ?
Kaporta Boya Ekspertizi Nedir? | Otorapor Oto Ekspertiz
Otomobil sektöründe 2023 yılı nasıl başladı? Bizi neler bekliyor?

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster