• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Blog

Son Haberler

Otomobille Yola Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Aracınızla kısa veya uzun mesafeli yola çıkmadan önce, çözülmesi basit ancak sürüş emniyetini ve konforunu oldukça etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Uygulanacak birkaç adım sayesinde yolculuğunuzu hem keyifli hem de emniyetli bir hale getirebilirsiniz

30.11.2021 14:44:13

Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir otomobil satın almadan önce nelere dikkat edilmelidir?

17.11.2021 09:49:41

Pazar Günü Açık Otorapor Ekspertiz Bayileri

Pazar günleri açık Otorapor oto ekspertiz bayi listesi

15.10.2021 16:28:39

Otomobilde Mikron Kalınlığı Nedir?

Otomobilde mikron kalınlığı nedir? Mikron ölçüm cihazı nedir? Mikron cihazı nasıl kullanılır?

28.09.2021 14:58:52

BMW i Vision Circular: Tamamen Geri Dönüştürülebilir Otomobil

BMW tamamen geri dönüştürülebilir konsept aracı i Vision Circular'ın tanıtımını gerçekleştirdi. 2040 yılında satışa sunulması planlanan aracın tüm parçaları %100 yeniden kullanıma uygun materyallerden oluşacak.

7.09.2021 11:52:42

DSG Şanzımanlı Araçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

DSG hakkında en çok merak edilen sorulara değindik.DSG şanzımanda gerçekten kronik bir arıza mevcut mu?

28.08.2021 13:18:06

Aquaplaning (Kızaklama) Nedir?

Aquaplaning, yolda bulunan su birikintisi sebebiyle, suyun lastikler tarafından tahliye edilememesi ve aracın yol tutuşunun azalması durumudur.

20.08.2021 16:50:03

Sıfır Otomobillerde ÖTV İndirimi 2021

Sıfır otomobil almayı düşünenler için oldukça önemli bir gelişme yaşandı. 13 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, sıfır otomobil satışlarında kullanılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahında değişiklik gerçekleştirildi.

14.08.2021 11:49:34

Oto Ekspertiz Raporunda Kısaltmalar Ne Anlama Gelmektedir?

Oto ekspertiz raporlarında bazı terimlerin kısaltmaları sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bazı durumlarda bu kısaltmaların ne anlama geldiği merak uyandırmaktadır.

11.08.2021 13:41:17

Elektrikli Otomobillerin Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Elektrikli otomobiller hakkında önemli detaylar ve elektrikli otomobillerin ekspertizi

29.07.2021 09:49:20

Otorapor’dan Bahar Bayramı!

10-19 Temmuz 2021 tarihleri arasında aracınızı %15 indirimli otoraporlama fırsatını kaçırmayın!

9.07.2021 14:18:06

Düşük Bütçeli Zarar Ettirmeyecek 5 Otomobil Markası

Düşük bütçeli 75 bin ile 125 bin arasında alırken satarken zarar ettirmeyecek 5 otomobil marka ve modellerini konuştuk.

5.07.2021 16:13:57

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster