• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Otorapor Aliağa Oto Ekspertiz

Yetkili

İsmail Turhan

Çalışma Saatleri

08:45 - 18:30

Sosyal Medya

Detay

Adres: Yeni Sanayi Sitesi Samurlu Mah. 1244 Sk. No:11c Aliağa/İzmir
Email:
[email protected]
Tel: 0530 710 84 86
GSM: 0530 710 84 86(Mesai saatleri dışında sms atın sizi arayalım & Whatsapp'tan konum isteyin)
Yetkili: İsmail Turhan
Ünvan: Tolga Çetin(Şahıs Şirketi)

Randevunuzu hemen oluşturmak ister misiniz ?
Blog

image
İkinci El Otomobil Piyasasındaki Tehlikeye Dikkat!
14.03.2023 11:04

İkinci el otomobil piyasasındaki tehlikelere ve dolandırıcıklara son günlerde yenileri ekleniyor.

image
Aracın Kilometresinin Düşürüldüğünü Nasıl Anlarız?
24.02.2023 00:00

Türkiye’de ikinci el otomobil sektöründe en önemli sorunlardan bir tanesi otomobillerin kilometresiyle oynanmasıdır. Peki bu hileden kendimizi nasıl koruruz? Bir aracın kilometresinin düşürüldüğünü nasıl anlarız?

image
Lastik Ömrünü Uzatmanın 6 Yolu!
09.02.2023 15:07

Araç lastikleri, aracın performansını en çok etkileyen parçalar arasında yerini alır. Lastikleri azami ömürde kullanmak hem performans hem de maliyet açısından araç sahiplerine katkı sağladığı bilinen bir gerçektir. Daha az yakıt tüketmek, daha yüksek performansla seyir halinde olmak, lastik değişim-onarım süresini uzatarak maliyetleri azaltmak ve en önemlisi emniyetli bir sürüş için lastikleri korumak çok önemli. Lastik ömrünü uzatmanın 6 etkili yolunu sizler için hazırladık.

image
En Hızlı Satılan İkinci El Otomobiller
09.02.2023 10:40

İnsanların ikinci el otomobil almadan önce en çok dikkat ettikleri kriterlerden bir tanesi aracın ne kadar hızlı alınıp satılabileceğidir. İkinci elde “aracın piyasası var mı” tabiri olarak da bildiğimiz aracın ticaret hacmi oldukça önemli bir kriter olarak değerlendirilir.

image
Elektrikli Otomobiller Ne Kadar Çevreci?
02.02.2023 13:04

Otomobil sektöründe yavaş yavaş etkisini hissettiren elektrikli otomobil dönüşümü hakkında her geçen gün yeni haberlerle karşılaşıyoruz. Birçok otomobil firması yakın gelecekte fosil yakıtlı otomobillerin üretimini bitirerek tamamen elektrikli otomobil üretimine geçmeyi planlıyor. Böyle köklü bir değişimin birçok farklı etkeni bulunmakla birlikte en önemlilerinden bir tanesi çevreyi korumak olarak nitelendiriliyor. Elektrikli otomobiller sayesinde karbon salınımının azalması çevreyi korumak ve küresel ısınmaya karşı önlem almak adına önemli bir katkı sağlaması ön görülüyor. Otomobil sektöründe yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda elektrikli otomobillerin pazarlamasında ve reklamlarında en çok vurgulanan noktalardan birisi de elektrikli otomobillerin çevre dostu olmasıdır. Peki bu görüş ne kadar doğru?

image
En Az Yakan Otomobiller
25.01.2023 10:42

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından otomobil kullanıcıları en az yakan otomobilleri tercih etmeye başladı. Yakıt tasarrufu yüksek araçları kullanmak isteyen sürücüler için en az yakan otomobiller listesini hazırladık.

image
2023 Yılı Otomobil Sektörü için Nasıl Başladı?
20.01.2023 10:41

Otomobil sektöründe 2023 yılının başlamasıyla birlikte yaşanan gelişmeler

image
2023 Yılı Trafik Cezaları
03.01.2023 10:33

1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak trafik cezası bedelleri belli oldu

image
Noterde Araç Satışına Engel Durumlar
29.12.2022 09:43

İkinci el otomobil alım-satım işlemlerinin noterlikte tamamlanmasına neden olan bazı durumlar bulunmaktadır. Bu eksiklikler tamamlanmadan aracın satışının gerçekleştirilmesi mümkün olmamaktadır.

image
Akaryakıt Fiyatları Nasıl Belirlenir?
23.12.2022 08:35

Son zamanlarda ülkemizin ve dünyanın gündeminde fazlasıyla yer alan ve değim yerindeyse ekonominin en önemli faktörlerinden bir tanesi olan akaryakıt fiyatları, birden fazla etkenin sonucunda oluşmaktadır. Özellikle ülkemizde akaryakıt fiyatlarında yaşanan ani dalgalanmalar, bu fiyatların nasıl oluştuğuna dair merakları da beraberinde getirmiştir.

image
Otorapor’da Termal Kamera ile Oto Ekspertiz Dönemi Başlıyor!
16.12.2022 10:52

Termal kamera, gözle göremediğimiz ısı enerjisinin tespit edilmesi amacıyla geliştirlen ve kullanılan görüntüleme sistemidir. Oto ekspertize özel geliştirilen termal kamera ve termal kameranın yazılımı ile birlikte aracın kaporta ve boyasında kontroller yapılmaktadır. Termal kamera kontrolleri ile araçta daha önceden yapılan herhangi bir kesme/ekleme/kaynak gibi işlemin tespiti artık çok daha kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilecek.

image
Otomobile Tamamen Antifriz Koyulabilir mi?
08.12.2022 14:49

Antifriz otomobillerin radyatör suyunun donmasını engellemek için kullanılan kimyasal sıvı bir karışımıdır. Soğuk havalarda aracın radyatör suyunun donması, radyatörde bulunan silindirlerin ve motorda bulunan aksamların zarar görmesine neden olmaktadır. Otomobilinize koyacağınız antifriz miktarı, bulunduğunuz coğrafyaya göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yakın Bayiler

Otorapor Youtube

OTOMOTİV SEKTÖRÜNE BALYOZ "ÇİP KRİZİ" | ÇİP KRİZİNİN NEDENLERİ VE SONUÇLARI
Elektrikli Otomobiller Ne Kadar Çevreci?
OBD/Beyin Testi Nedir?

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster