• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL
}

SorularınızUstalarımıza sorularınızı sormak için iOS ve Android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.

iOS App Store Otorapor.com Uygulaması
Apple uygulamamızı indirmek için tıklayınız.
iOS App Store Otorapor.com Uygulaması
Android uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Merhabalar, Yaşadığınız durumun sebebi yüksek olasılıkla aracınızın kaydı sırasında yapılan yazım yanlışından kaynaklanmaktadır. Sorgulamayı plaka numarasıyla yapıyorsanız, şasi numarasıyla yapmanızı öneririz. Şasi numarasıyla yapıyorsanız, ruhsattaki şasi numarasının noter tarafından yanlış yazılmış olma ihtimali bulunmaktadır. Aracınızın ön camında bulunan şasi numarasıyla ruhsattaki şasi numarasını karşılaştırabilirsiniz. Şasi numarası doğru yazılmış ise, aracın sigorta şirketine kaydı yapılırken hata yapılmış olabilir. Sigorta şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonuç alamamanız durumunda aracın yetkili servisi ile iletişime geçebilir ve destek talep edebilirsiniz. İyi günler dileriz.;

Kumanda pilinin bitmiş olma ihtimali çok yüksektir. Pil değiştirmenizi ve yedek anahtarı denemenizi öneririz. Hemen hemen her aracın pili bitse dahi çalıştırma yöntemi bulunmaktadır. Aracınızın kullanma kılavuzunu inceleyerek veya aracınızın modeline göre internetten araştırarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen araç çalışmıyorsa akünün bitmiş olma ihtimali vardır. Böyle bir durumda akü takviyesi yapılabilir. Tüm bunların yanı sıra bu duruma başka arızaların sebep olabileceği göz ardı edilmemelidir. Dolayısıyla yetkili servise başvurmanızı veya profesyonel destek almanızı öneririz.;

Merhaba, Kaporta boya testimizin kesin sonuç vermesi için aracın temiz olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.;

Genellikle bu duruma akünün zayıf olması, şarj dinamosunun düzgün çalışmaması ve kayışla ilgili problemler sebep olmaktadır. Dolayısıyla öncelikle akü kontrolünden başlamanızı tavsiye ederiz. ;

Kesinlikle önermiyoruz. Bu uygulama sürücünün araçtaki hakimiyetini azaltmaktadır. Hız arttırmayı gerektiren acil durumlarda manevra kabiliyetini kısıtlayacaktır. Özellikle otomatik vitesli araçlar yakıt tasarrufunu maksimum düzeyde tutabilecek mühendisliğe sahiptir. Dolayısıyla bu uygulamadan uzak durulması tavsiye edilir.;

Motor belirli bir sıcaklığa ulaştığı zaman ideal performansında çalışacağı için özellikle aracın ilk çalıştırıldığı süre zarfında yakıt tüketimi artmaktadır. Motor sıcaklığı arttıkça yakıt tüketimi dengelenecektir. Soğuk havada motora giren oksijen miktarı artmaktadır. Motor kontrol sistemi, egzoz emisyonunu sabit tutabilmek adına artan oksijene bağlı olarak motora giren yakıt miktarını da arttırmaktadır. Ayrıca hava yağışlı ise sürtünme kuvveti artar. Bu da yakıt tüketimini arttırır.;

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster