• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Otorapor Amasya Merzifon Oto Ekspertiz

Yetkili

Muhammed Mustafa Saygın

Çalışma Saatleri

08:45 - 18:30

Sosyal Medya

Bayide yer alan hizmetler

Airbag Kontrol Paketi
Airbag Kontrol Paketi
Otolira
Otolira

Detay

Adres: Kümbet Hatun Mah.Kümbet Hatun Blv Blok No:28 A İç Kapı No:2 Merzifon/ Amasya
Email:
[email protected]
Tel: 0554 887 05 05
GSM: 0554 887 05 05(Mesai saatleri dışında sms atın sizi arayalım & Whatsapp'tan konum isteyin)
Yetkili: Muhammed Mustafa Saygın - Tunahan Kurt
Ünvan: Merzifon Oto Ekspertiz Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Randevunuzu hemen oluşturmak ister misiniz ?

Bayimiz İçin Yapılan Yorumlar

Blog

image
Otomobilde Ön Panel Nedir?
20.11.2023 15:02

Otomobillerin karmaşık yapısı, birçok farklı parçanın bir araya gelmesiyle oluşur. Bu parçalardan biri, genellikle göz ardı edilen ancak hayati öneme sahip olan "ön panel"dir. Bu blog yazımızda, otomobil iskeletindeki ön panel nedir, ön panel değişimi nedir, oto ekspertizde ön panel işlemli ibaresi ne anlama gelir gibi soruların cevaplarını konu alacağız.

image
Araç Arıza Lambaları
06.11.2023 15:29

Araç arıza lambaları nedir? Ne anlama gelir? Araç arıza lambaları yandığında ne yapmak gerekir ve arıza lambaları nasıl söndürülür?

image
Kadın Sürücülerimizin Rahatlıkla Kullanabileceği Otomobil Modelleri
18.10.2023 10:57

Türkiye'de kadınların kullanımına uygun otomobil modelleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için derledik. Kullanıcı dostu ve şık seçenekleri keşfedin.

image
Rejeneratif Frenleme Nedir?
09.10.2023 14:26

Araç frenleme teknolojisi, uzun yıllardır araç üreticilerinin bir numaralı araştırma konularından biriydi. Ancak, son yıllarda, araç frenleme teknolojisi alanında bir devrim yaşandı. Bu yenilikçi teknolojinin adı "rejeneratif frenleme". Peki, rejeneratif frenleme nedir ve araçlardaki enerji israfını nasıl önler?

image
McLaren F1 Tarihçesi
28.09.2023 12:55

McLaren F1, 1992-1998 yılları arasında üretilen efsanevi bir süper otomobildir. İngiliz otomobil üreticisi McLaren tarafından geliştirilen F1, hem yol aracı hem de yarış otomobili olarak tasarlanmıştır.

image
Anadol: İlk Yerli Seri Üretim Otomobilin Hikayesi
06.09.2023 11:50

1966 yılında Türkiye'de Otosan firması, Ford Motor Company ile lisans anlaşması yaparak otomobil üretimine başladı. İşte bu dönemde Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan Anadol'un temelleri atıldı. Anadol, 1966-1991 yılları arasında üretilen ve Türkiye'de büyük bir popülerlik kazanan bir otomobil markasıdır.

image
Podye Nedir? Podye Ne İşe Yarar?
23.08.2023 10:04

Podye, bir aracın şasinin ön kısmında bulunan ve motor, şanzıman, direksiyon sistemi ve süspansiyon sistemini destekleyen bir parçadır. Podye, genellikle çelik veya alüminyumdan yapılır ve aracın alt kısmında bulunur.

image
Geyik Testi Nedir?
15.08.2023 13:21

Bir otomobilin üretim aşamasında kullanılan teknolojilerin ve tekniklerin yanı sıra sektörde üretilen her çıktı teste ve analize tabii tutuluyor. 1970'li yıllardan bu yana kullanılan ve geyik testi olarak bilinen analiz yöntemiyle araçların virajlardaki tepkileri ve manevra kabiliyetleri ölçülüyor.

image
Motor Yağı Değişimi Gecikirse Ne Olur?
09.08.2023 15:49

Araçlar için motor, insan kalbi gibi hayati bir önem sahiptir. Aracın hareket edebilmesi için gerekli olan gücü üreten motorun, performans ve yakıt tüketimi gibi konularda verimli bir şekilde çalışabilmesi için periyodik bakımlarının ihmal edilmemesi gerekir. Motor bakımının ve muhtemel sorunların önüne geçilmesi için ilk yapılması gereken ise yağ kontrolüdür

image
Türkiye Dönüşüme Hazır! Elektrikli Otomobillerin Yıllara Göre Oranı Artıyor
01.08.2023 15:35

Elektrikli araçlara dünya çapında her geçen gün talep daha fazla artarken Türkiye’de bu değişimin gerisinde kalmıyor. TÜİK verilerine göre 2022 yılında elektrikli araç sayısı önceki yıla göre %132,2 arttı. İlk bakışta bu oran göze az gibi gelse de 2030 yılına kadar elektrikli araçların yaygınlaştırılması amacıyla atılan adımlar ve Togg Türkiye’nin de bu alanda hızlı bir gelişim çizgisine sahip olduğunu gösteriyor.

image
Otomobil Alım Satım Sitelerinin Oto Ekspertiz Hizmeti Vermesinin Etik Olmayan Yönleri
27.07.2023 13:29

Günümüzde, ikinci el araç alımı yapmak isteyenlerin güvenilir bir kaynaktan araç seçme ve değerlendirme süreçleri oldukça zorlayıcı olabiliyor. İşte bu noktada, online otomobil alım-satım siteleri devreye giriyor. Artık birçoğunun niyeti, oto ekspertiz hizmetini de sunarak alıcıların güvenini kazanmaya çalışmak. Ancak, ilan sitelerinin oto ekspertiz hizmeti sunmasının ne kadar etik olduğu kafalarda soru işareti bırakıyor.

image
Arabanızı Baştan Yaratmak İsterken Ceza Yemeyin!
19.07.2023 09:02

Aracınız üzerinde küçük değişimlerle büyük farklar yaratarak sürüş keyfinizi ve otomobil tutkunuzu daha da artırabilirsiniz. Aracınızı adeta yeniden yaratmak istiyorsanız ruhsata işlenmesi gereken değişiklikler konusunda dikkatli olmalısınız

Otorapor Youtube

Otomobile Yanlış Yakıt Konulursa Ne Olur?
Klima açmak yakıt tüketimini etkiler mi? Cam açmak mı klima mı?
Daha Ucuz Kasko Yaptırmak Mümkün mü ?

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster