• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Araç Fiyatlandırma

(Son Güncelleme : 24.08.2023 )

"OTORAPOR FİYATLAMA" HİZMETİMİZ BAŞLADI

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel araç fiyatlama modülü olan OTORAPOR FİYATLA; her aracı uzman ekibi ile inceleyerek müşterilerine araçlarının ideal değerini güvenilir şekilde öğrenebilecekleri, kişiye özel bir hizmet sunmaktadır.

Oto alım, satım, pazarlama, tamir, bakım, onarım yapmayan OTORAPOR, 2007'den bu yana tarafsız ve bağımsız Oto Ekspertiz hizmeti vermektedir. Ekspertiz ve Fiyatlandırma birbirini tamamlayan hizmetler olarak görülmektedir. Hiç kimse bir araca değerinden fazla ücret ödemek istememektedir. Bu ise sadece OTORAPOR FİYATLA hizmeti ile mümkündür.

 

Değerleme Nedir?

Türkiye'nin ilk ve tek oto değerleme hizmeti olan OTORAPOR FİYATLA, aracının donanım ve fiziki durumu ile fiyatını bilmek isteyen kullanıcılara ve ikinci el araç satın almak isteyenlere hitap etmektedir.

Sunmakta olduğu benzersiz ekspertiz hizmeti ile OTORAPOR FİYATLA, araç kullanıcılarına şubelerinde hizmet vererek araçların hızlı ve değerinde satmalarına yardımcı olur. Satın alacakları araca fazla fiyat ödememelerine yardımcı olur.

Günümüzde bir ürünün 2.el fiyatını belirlemek temel sorunlardan birisidir. OTORAPOR FİYATLA, işte bu konuda kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunar. Otomobilini satmak isteyen bir kullanıcı, aracının fiyatını kısa sürede öğrenir ve eğer isterse satabilir. Araç almak isteyenler için de idealdir.

Değerleme hizmeti sunan OTORAPOR FİYATLA, bu konuda satışa aracılık da edebilir. İlan vermekte yardımcı olabilir.

Not: OTORAPOR, araç alım/satım faaliyetinde bulunmaz. Alım/satım işlemlerine yardımcı olur.
 

Nasıl Yapıyoruz?

OTORAPOR FİYATLA'nın sunduğu yeniliklerin en başında dakikalar içinde aracınızı fiyatlama kolaylığı gelmektedir.

Sorguladığınız araç verisi beyan koşullu veri olup, temel amacı sizi bilgi karmaşasından kurtarmak ve ortalama referans değer oluşturmaktır.

Sorguladığınız aracın marka/model/motor tipi/donanım/ilave aksesuarlar gibi konular beyan niteliğinde temel kriterlerdir.

Sorgulama sonrası aracını hızlı ve güvenilir şekilde fiyatlatmak isteyen kullanıcılar, OTORAPOR şubelerinden detaylı değerleme talep etmelidir.

Değerleme, bir aracın hızlı satılabilmesi için önemli bir parametredir.


Nasıl Çalışır?

OTORAPOR ücretsiz araç fiyatlandırma ile satın almayı düşündüğünüz aracın, kendi aracınızın ya da satmayı düşündüğünüz aracın EKSPERTİZ ÖNCESİ REFERANS fiyat bilgisine anında ulaşırsınız.

Ortalama piyasa değerini öğrendiğiniz aracın tam değerini öğrenmek için tek yapmanız gereken "Detaylı Fiyatlama" talep etmek. Ve şubelerimizden randevu almak.

Detaylı İnceleme hizmetimiz ile tüm şubelerimizde aracınızın fiyatlanabilmesi için gerekli incelemeleri yaptırabilirsiniz.

45 dakikalık işlem süresinde araç ile ilgili donanımsal bilgiler dahil olmak üzere kaporta, boya, motor, mekanik, arıza tespit ve araç altı kontroller dahil olmak üzere detaylı ekspertiz, inceleme ve analizler yapılır.

Değerleme sonrası, OTORAPOR Değerleme Uzmanı ideal fiyat konusunda araştırma yapar. Birkaç saat içinde %100'e yakın bir fiyat bilgisi size sunulur.

Araç sahibi kendi belirlediği fiyatla aracını satışa çıkarabilir.

Hızlı satma, hızlı teklif toplama ve ilanlama araç satışı için seçenekler arasındadır.

Araç sahibi seçimini belirttikten sonra işlemler güvenilir ve şeffaf bir raporlama ile kullanıcıya iletilir.

OTORAPOR ile aracınızı hızlı ve değerinde satmak veya ikinci el bir araç alırken değerinden fazla ücret ödemek istemiyorsanız hemen OTORAPOR bayilerimizden randevu alabilirsiniz.

   

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster