Bahçelievler Oto Expertiz

Otomobillerde bulunan özellikler, güncel durumu ve kozmetik durumu gibi detaylar aracın ticari yönden değerinin belirlenmesi açısından büyük bir rol üstlenirken, hem sıfır hem de ikinci el piyasasında yaşanan yoğun talep, son yıllarda çeşitli mağduriyetlerin meydana gelmesine yol açıyor. Söz konusu mağduriyetler sadece alıcı ile sınırlı kalmadığı gibi satıcı açısından da meydana gelebiliyor. Bu ilgili mağduriyetler ise genellikle kasıtlı veya kasıt olmadan aracın durum ve özellik bilgilerinin satış esnasında hatalı ya da eksik şekilde belirtilmesinden kaynaklı olarak, satış işlemi ardından ortaya çıkabiliyor. Son yıllarda bu tip durumlar ile ilgili olarak yaşanan olayların ciddi artışlar yaşanıyorken, oto ekspertiz hizmetleri, satış öncesinde aracın durumu hakkında uzman görüşü alınmasını mümkün kılarak, olası mağduriyetlerin önüne geçilebilmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden de günümüz Türkiye’ sinde Bahçelievler Oto Ekspertiz hizmetleri son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. Hızla gelişen teknolojinin sağladığı fırsatlar ve avantajlar çerçevesinde son derece profesyonel çözümlerin sunuluyor olması bu alandaki mağduriyetlerin ciddi düzeyde düşüş yaşamasını sağlıyor.
 
Çünkü otomobil ticaretlerinde söz konusu satış işlemi öncesinde hem satıcı hem de alıcı kendilerinin haricinde üçüncü bir görüşü uzmanından Bahçelievler Oto Ekspertiz hizmetlerinden yararlanarak, alabiliyor. Alanında uzman ve eğitime sahip olan, uzun yıllara dayanan profesyonel hizmet deneyimine sahip olan teknik personeller tarafından, tamamen teknoloji ile donatılmış olan servis merkezinde ilgili araçların kontrol, test ve incelemelerini gerçekleştiriyor. Bu incelemeler sırasında aracın teknik aksamı, özellikleri, kozmetik durumu ve aksesuarları gibi detaylar kapsamlı bir şekilde inceleniyor. Ayrıca aracın üst düzey performans ve dayanıklılık testleri de ileri nesil teknoloji ürünü olan robotik sistemler aracılığı ile gerçekleştirilerek, test verileri dijital teknoloji desteği ile alınıyor. Alınan bu inceleme ve test verileri, işlem sonucunda kapsamlı durum bilgilendirilmesinin yapıldığı oto ekspertiz raporu içerisinde belirtiliyor.
 
Herkes tarafından, herhangi bir şekilde üst düzey otomobil teknolojisi ve çalışma prensibi bilgisine sahip olunması gerekmeden rahatlıkla anlaşılabilecek biçimde düzenleniyor. Bunun dışında Bahçelievler Oto Ekspertiz merkezinde hazırlanan oto ekspertiz raporu dahilinde otomobil marka ve modeline göre olması gereken standart değer ve verilere ilişkin olarak ayrıntılarda veriliyor. Böylelikle müşterilerin aracın güncel durumunu içeren tablo ile standart olması gereken tablosu arasında daha rahat şekilde karşılaştırma yaparak, aracın durumu hakkında net bilgi sahibi oluyor. Profesyonel ve kurumsal çatı altında gerçekleştirilen oto ekspertiz çalışmalarında her zaman tarafsız ve bağımsız hizmet anlayışının benimsenmiş olmuş olması çerçevesinde Oto Rapor bayisinde yapılan testlerin sonuçları, oto ekspertiz raporuna herhangi bir değişim, düzeltme ya da gizli tutma eyleminde bulunulmadan, doğrudan olduğu gibi aktarılıyor. Bu şekilde hem alıcı hem de satıcı açısından oto ekspertiz raporunun daha güvenilir bir yapıya sahip olması sağlanıyor.