Bayrampaşa Nöbetçi Noter

Bayrampaşa Nöbetçi Noter

Noterler, gündelik hayatımızda sık sık ziyaret ettiğimiz yerlerdir. Ev veya araba satın alırken mutlaka noterlere uğrarız. Bu satın alımlarımızda mutlaka noterlere uğramamız gerekmektedir, aksi takdirde bu anlaşmayı resmiyete dökmemiş oluruz.
Noterler, devlet dairelerinin yakın çevresinde faaliyet gösterir. 1972 yılında Türkiye Noterler Birliği tarafından kurulmuş olan noter, güncel olarak günümüzde devam etmektedir.
Bayrampaşa Nöbetçi Noterlerin görevleri, notere başvuran kişinin stajyerliğini yapmaktır, stajyerlerin dışında çalışanlar ise personellerdir. Türkiye’de yaşayan yabancıların noter ile ilgili işlerine konsolosluk bakmakta. Yurt dışında yaşayan gurbetçiler, orada ki işleri için yine konsolosluklara gitmesi gerekiyor. Türkiye’de hemen hemen her yerde noter daireleri bulunmakta. Buna Bayrampaşa Nöbetçi Noterde dahildir. Noter dairesinin bulunması için bölgede asliye ve münferit sulh mahkemelerinin olması gerekmektedir.
 

 

Noterlerin Hafta içi ve Hafta Sonu Çalışma Saatleri

Noterlerin hafta sonu ve hafta içi saatleri aynıdır. Sırasıyla ; sabah 8.30 açılış, 12.30 öğle molası 17.00 kapanış şeklindedir. Öğle molası yarım saatlik bir zaman dilimi içerisinde olmaktadır. Bu saatler Bayrampaşa Nöbetçi Noterde de geçerlidir. Bu saatler aralığında işlem yapamayan kişiler nöbetçi olarak atanan noterler vasıtasıyla işlemlerini gerçekleştirebilirler. Noterlerde özel bir ofis de görüşmelerin yapılmasının yanı sıra, yurt dışında yapılan işlemlerde konsolosluk dairelerinde yapılmaktadır. Eğer bir noter olmak istiyorsanız, hukuk fakültesinden mezun olup, resmi gazetede veya diğer gazetelerdeki ilanlara bakabilirsiniz.