Beykoz Oto Ekspertiz

Sıfır ve ikinci el araç piyasası, günümüzün en fazla kazanç sağlayan ve modern toplum yaşamının en önemli gerekliliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. Yaşamın her alanında kullanım gerekliliği meydana gelen en önemli teknolojik alanlardan birisi olarak öne çıkan otomobil teknolojisi sıfır otomobil pazarının ve ikinci el otomobil pazarının oldukça yüksek bir hacme sahip olmasına yol açıyor. Günümüzde her sektörde olduğu gibi otomobil pazarında da ortaya çıkan yoğun talep, ‘dolandırıcı’ sıfatı taşıyan kişiler açısından önemli bir fırsat olarak görülüyor ki bu durumda otomobil ticaretlerinde ya satıcı ya da alıcı açısından ciddi mağduriyetlerin yaşanmasına yol açıyor. Sektörel olarak meydana gelen ‘dolandırıcılık’ eylemlerindeki artış nedeni ile son dönemlerde oto ekspertiz hizmetleri sunulmaya başlandı. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’ de de artık bu alanda meydana gelen ihtiyaçlar çerçevesinde kurumsal ve profesyonel çatı altında sunulmaya başlanan oto ekspertiz hizmetlerinin otomobil ticaretlerinde sağlamış olduğu yüksek güvenirlilik standartları, olası mağduriyetlerin yaşanmasından önce önlenebilmesini sağlıyor. Bu yüzdende günümüzde yapılacak her bir otomobil alım ya da satış işleminde mutlak suret ile Beykoz Oto Ekspertiz hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi öneriliyor.
 
Beykoz ve bölgesinde gerçekleştirilecek otomobil satış ya da alım işlemlerinde aracın güncel durumunu satış işlemi öncesinde öğrenebilir ve ticareti daha uygun şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahip olunabiliyor. Özellikle de araçta herhangi bir kusur olup, olmadığının ya da belirtilen özelliklerinin mevcut durumu ile uyuşup, uyuşmadığını öğrenerek, aracın alımı öncesinde tüm detaylarını doğrudan uzmanından alınacak görüş ile öğrenebilmek mümkün oluyor. Bu şekilde satın alım ardından sürpriz şekilde karşı karşıya kalınabilecek kusur ya da diğer olumsuz durumlardan kaynaklı olarak yaşanabilecek mağduriyetlerin, yaşanmasından önce engelleyebilme fırsatından yararlanılabiliyor. Beykoz Oto Ekspertiz bayisi merkezinde alıcı ve satıcı açısından tamamen tarafsız bir oto ekspertiz çalışması gerçekleştiriliyor. Hem alıcı açısından hem de satıcı açısından güvenirlilik problemini ortaya çıkartacak bir uygulamanın ya da anlaşmanın söz konusu olmaması konusunda titiz bir çalışma yürütülerek, her bir oto ekspertiz hizmetinde kesinlikle ‘bağımsızlık’ ilkesine uygun şekilde sunumlar gerçekleştiriliyor.
 
Araç alıcılarının ya da satıcılarının oluşturulacak oto ekspertiz raporunda güvensizlik oluşturulabilecek bir durumun oluşmasına mahal vermeyen Beykoz Oto Ekspertiz bayisinin bu hizmet anlayışı çerçevesinde herhangi bir şekilde toplu iş ortaklığı sağlayan ihale alımı ya da özel anlaşma gibi satıcı tarafı ile iş ortaklığı oluşturabilecek uygulamalardan kaçınıyor. Böylelikle her koşulda müşterisi ister alıcı ister de satıcı olursa olsun fark etmeksizin için her iki taraf açısından da her zaman tamamen objektif ve bağımsız bir hizmet sunumu gerçekleştirerek, bu alanda güvenilir hizmet fırsatlarından yararlanabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca her müşterisinin mevcut gereksinimlerine yönelik olarak yanıt verecek ekonomik standartlardaki oto ekspertiz paketleri de bulunan Oto Rapor bayisinde, her ihtiyaca göre ekonomik bir çözüm teşkil edecek oto ekspertiz hizmetleri bulunuyor. Böylelikle aracının sadece bir ya da birkaç özelliğini kontrol ettirmek isterken, paket seçeneği olmamasından dolayı aracın tümünü kontrol ettirmek durumunda kalarak, gereksizce yüksek maliyetler ile karşılaşılması gibi bir durumun ortaya çıkmaması sağlanıyor.