Beylikdüzü Nöbetçi Noter

Beylikdüzü Nöbetçi Noter

Bir bölge de noterlik yapmak için, o bölgede belirlenen noter sayısının kaç olduğunun öğrenilmesi gerekmekte. Beylikdüzünde noter görevini üstlenecek olan kişi, ilk başta o bölgedeki noter sayısını öğrenmeli ve eksik ise noter başvurusunda bulunulmalı. Beylikdüzü bölgesinde Noter olacak kişi, Beylikdüzü Nöbetçi Noter olmayı da göz önünde bulundurmalı. Bir bölgede yeni noterlik için başvuru yapılırsa, kıdem bakımından en eski başvuru değerlendirmeye alınır.
Noterler, devlet daireleri gibi sabah 9 ve akşam 17:00 saatlerinde çalışırlar. Hafta sonları ise, Beylikdüzü Nöbetçi Noter insanların, satışlarını, çekiliş gibi işlemlerini onaylamak, resmi belge haline getirilmesini sağlamak için çalışır. Nöbetçi noter uygulaması yeni başlayan bir uygulama olduğu için çoğu kişi tarafından bilinmez.  Nöbetçi noterler hafta sonları dışında, hafta içlerinde 17:00’den sonra da çalışabilmektedirler. Noterlik durumunu inceleyen adalet bakanlığı her dört yılda bir bu durumda ilgili resmi gazeteden açıklama yayınlar.
   

Noter Olmanın Şartı Nedir?

Noter olmanın şartlarının başında gelen, Hukuk fakültesinden 4 yıllık mezun olan ve noter stajı yapan kişiler noter olmaya  hak kazanırlar. Noter aranan yerleri bulan kişiler, başvuruda bulunurlar. Uygun görülmesi durumunda noter olarak işe başlarlar. Beylikdüzü Nöbetçi Noteri her noter gibi bu şartları sağlar.  Evrakları, hukuki süreçte hazırlayan, noter. Yabancı dilde gelen evraklar için, getiren kişiyi konsolosluğa yönlendirir. Yabancı dildeki evrakların tercümesini konsolos üstlenmiştir.