Çekmeköy Nöbetçi Noter

Çekmeköy Nöbetçi Noter

Noterin iki türlü anlamı vardır. Çeşitli dokümanları sıraya koyan ve onaylayan kişi yani kamu görevlisi, diğer i bir anlamı ise ; bu kamu görevlisinin yani noterin çalıştığı, özel ofis olan noterliktir. Çekmeköy Nöbetçi Noter, çeşitli sözleşmeleri, alım-satım işlerini, belgeleri onaylamak için her an hizmettedir. Noterler hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır. Yeni düzenleme ile hafta sonları da çalışan noterler bulunmaktadır.
Nöbetçi noterler, noterlerin aksine hafta sonları 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai yapan kamu görevlileridir. Daha yeni hayatımıza girmiş olan nöbetçi noterler ekonomiyi canlandırıp, otomotiv sektörünün ve diğer sektörlerin kalkınmasına katkıda bulunmuştur. Özellikle hafta içi çalışıp, hafta sonu tatil yapanlar için önemli bir adım olan nöbetçi noterlik, artık Çekmeköy Nöbetçi Noter tarafında da hizmete sunulmaktadır.

 

Çekmeköy Nöbetçi Noter Avantajları

Saat 08.00 ‘da açılan Çekmeköy Nöbetçi Noter akşam üstü 17.00’da kapanmaktadır. Hafta sonları çalışması bir avantaj olmuştur. Şu ana kadar en çok rağbet gören konular, otomobil sektörü, ihbarname, ihtarname ve protesto olmuştur. Özellikle 2. el araba alım satımlarında çok etkili olan bu sistem, Türkiye Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği katkılarıyla kurulmuştur.
Noterler, protesto ile de ilgilendiği için işlemlerini büyük bir titizlik ve öngörü ile yapmak zorundadırlar. Noterlikte çalışan personeller evrakları düzenledikten sonra noter huzuruna sunar. Noter, eksikleri tamamlar, yanlışları düzeltir ve evrakı hukuki açından düzenli hale getirdiğinde onaylar.