NELER YAPTIK NELER YAPIYORUZ

İŞİNİN USTALARI, EKSPERTİZİN UZMANLARI OTORAPOR’DA
Türkiye’de sürekli ivme kazanan otomotiv sektörü, kriz dönemlerinde bile pozitif görünüm sergileyen bir istatistiğe sahip. Sürekli canlı kalabilen böyle bir sektörün en dinamik ayağı ise kullanılmış araba alım-satımının yapıldığı ‘ikinci el’ piyasası. Tüketicinin ilgisini ‘ikinci el’ piyasasına yönlendiren ve dönemlere göre şekillenen bir çok etken var. Fakat böylesine yoğun ve aktif bir piyasada alım–satımın güvenli hale gelmesi/getirilmesi her dönemde eksikliğini gösteren önemli bir ihtiyaç.
İkibinli yılların başında bu ihtiyacı fark ederek oto ekspertiz hizmetlerinin alt yapı ve işleyiş biçimini oluşturanlar bugün Otorapor’u bir marka haline getirdi. Türkiye’nin ilk ve profesyonel oto ekspertiz servisleri Otorapor tarafından kuruldu. 4 ortaklı şirketin sektöründe lider ve öncü bir marka haline gelmesinin ardında piyasanın taleplerini doğru okuyabilme becerisi var. Bu başarılı öngörü, 2016 yılında önemli bir yatırım hamlesiyle büyük bir vizyona dönüştü.
Otorapor; dinamik, aktif ve bir o kadar da riskli bir piyasada güven veren ‘hatayı kabul etmeyen’ en önemli aktör. Alıcı veya satıcının kendini zarar etmekten koruma refleksi ya da bir diğer tabirle güven eksikliği Otorapor’u doğurdu. ‘İyi bir ustayı nereden bulalım da aracı gösterelim?’ kabusu yerini ‘Aracı güvenle Otoraporlayalım!’ rahatlığına bıraktı.  Çünkü Otorapor, branşında uzman en iyi ustaların aynı çatı altında buluşup söz konusu aracı en son teknolojik donanımla tahlil ve teşhis ettikleri, sorumluluklarını üzerine aldıkları bir raporla noktalanan uzmanlık isteyen bilimsel ve teknik bir sürecin merkezi.

OTORAPORLAMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?
Otoraporlama, kaporta – boya , motor –mekanik alanında en iyi ustaların, teknolojik yeterliliklere sahip modern ve bir o kadar da konforlu şubelerde bir araya gelerek tecrübe, deneyim ve uzmanlığını sunduğu kaliteli ve avantajlı ekspertiz sistemidir.
Otorapor,  tarafsızlık ve bağımsızlık ilkelerine sadık kalarak alıcıya ve satıcıya eşit mesafede yaklaşır. Aracın anlık durumu hakkında net, anlaşılabilir, detaylı, ispatlı ve yazılı bilgi verir.

OTORAPOR BAYİLİK SİSTEMİ VE BAYİLERİ
Otorapor, yaygınlaşma sürecini  franchise sistemiyle sürdürmektedir. Markanın üstlendiği misyonu sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıyabilecek uygun iş ortaklarını buldukça şubeleşmeyi tercih eden Otorapor, bugün İstanbul’da  (Ataşehir, Bahçelievler, Bağcılar, İstoç, Başakşehir, İkitell,, Beykoz, Kavacık, Beylikdüzü, Sefaköy, Avcılar, Dudullu, Kadıköy, Kurtköy, Tuzla, Çekmeköy, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Zeytinburnu), Ankara’da  ( Etimesgut, Yenimahalle), İzmir’de  (Bornova, Gaziemir, Aliağa), Kocaeli’nde  (İzmit, Gebze), Adana, Antalya, Bursa (Osmangazi, Nilüfer), Hatay (İskenderun, Antakya), Malatya, Tekirdağ, Sakarya, Sivas, Trabzon, Balıkesir ve Rize olmak üzere sürekli bayi sayısı artan Türkiye çapında farklı merkezlerde hizmet veriyor.
Otorapor, bulunduğu şehrin dışındaki bir aracı satın almayı isteyenler için de farklı ve ayrıcalıklı çözümler sunuyor. Farklı şehirden beğenilen bir aracın Otoraporlanması şubeler ile iletişime geçilerek araç başında olmadan ve zaman kaybedilmeden gerçekleştiriliyor. Ayrıca Otorapor’a vekalet vererek aracın alım satım işlemleri de güvenle yapılabiliyor. 

OTORAPOR ÜRÜN VE HİZMETLERİ
Otorapor’da talebe göre farklı paketlerde hizmet seçenekleri var. Araç dosya sorgulama, kaporta- boya ekspertizi, alt-ön mekanik ekspertizi, motor ekspertizi, ön muayene, dış kondisyon ekspertizi, iç kondisyon ekspertizi, yanal kayma testi, fren testleri, süspansiyon testleri, dyno testi, elektronik kontrolleri ve raporlanması gibi uzmanlık gerektiren bir çok ayrıcalıklı hizmet ve ürün çeşidi, Otorapor paket seçenekleri içerisinde yer alıyor.

OTORAPOR DİJİTALDE DE ÖNDE VE ÖNCÜ
Otorapor, ürün ve hizmetlerinin kalitesini dijital ortama da başarıyla taşımış durumda. Kendi şubeleri, ustaları ve uzmanları ile sürekli online olabilen Otorapor, müşterileri iletişiminde sınır tanımıyor. IOS ve Android tabanlı cep telefonlarında kullanılan Otorapor Uygulaması sayesinde müşterilerinin tüm soru ve ihtiyaçlarına anlık olarak çözüm üretebiliyor. Otorapor ayrıca youtube kanalı üzerinden sektör, piyasa, marka – model analizlerini içeren videolar yayınlayarak kamuoyunu bilgilendiriyor.  

OTORAPOR AKADEMİ UZMAN YETİŞTİRİYOR
Oto ekspertizde kalite sürekliliği ve gelişimi uzmanlığa bağlıdır. Sektörün Türkiye’deki lideri ve öncüsü olan Otorapor, eğitim sertifikalı ve öğrenim garantili sertifikasyon programları hazırlayarak sektörün geleceğine yönelik önemli adımlar atmayı da ihmal etmiyor. Otorapor Akademi, son olarak Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi(SAUSEM) ile birlikte Otoekspertiz Uzmanlığı Sertifika Programını hayata geçirdi.  

TÜRKİYE’YE GÜVEN, SEKTÖRÜNE DEĞER VEREN MARKA
Otorapor kurulduğu 2007 yılından bu yana 350 bin üzeri araç ekspertizi yapan lider bir marka. Ekspertiz sektöründe faaliyet gösteren fakat teknik ve uzmanlık açısından gerekli yeterliliklere sahip olmayan şahıs ve kurumlara dönüşüm/katılım fırsatları sunarak oto ekspertiz kalite standartlarının iyileştirilmesine ve gelişmesine de öncülük ediyor. Daha fazla bilgi almak için: otorapor.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
OTORAPOR AKADEMİ UZMAN YETİŞTİRİYOR
Oto ekspertizde kalite sürekliliği ve gelişimi uzmanlığa bağlıdır. Sektörün Türkiye’deki lideri ve öncüsü olan Otorapor, eğitim sertifikalı ve öğrenim garantili sertifikasyon programları hazırlayarak sektörün geleceğine yönelik önemli adımlar atmayı da ihmal etmiyor. Otorapor Akademi, son olarak Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi(SAUSEM) ile birlikte Otoekspertiz Uzmanlığı Sertifika Programını hayata geçirdi.  
Sosyal medyada paylaş:
Yorum bırakabilirsiniz

Yorumlarınız bizim için değerli

Ad Soyad *

Yorumunuzu yazabilirsiniz *