Esenler Nöbetçi Noter

Esenler Nöbetçi Noter

Noter, bireylerin haklarını güvenceye alan, olası bir anlaşmazlıkların önüne geçen ve bunların hukuki süreçlerini düzenleyip, onaylayan kişidir.  Noterler, devlet dairelerinin yakın çevresinde faaliyet gösterir. Esenlerde bulunan noterler, diğerleri gibi numaralandırılmış şekilde, özel ofis ve daire katlarında görevlerini sürdürürler. Yurt dışından gelenler ise noter onayı için elçilik veya konsolosluklara gitmek zorundadır.
Esenler Nöbetçi Noter imza, tarih, mühür işlemlerini onaylayarak belgeyi tesciller ve hukuki geçerlilik özelliğini taşıtır. Notere verilen haklar bir kişi veya kuruma verilemez. Noter, tek kişidir. İşlemlerini yaparken Noterlik Kanunu Hükümlerine bağlı kalmak zorundadırlar.
Noterlere gidenlerin birçoğu taşınmaz satış vaadi sözleşmesi için gideler. Alım-Satım işlemleri de yapılmaktadır.  Noterlerde yoğunluk yaşanmasının sebebi bunlardır. Esenler Nöbetçi Noter ’e gittiğinizde de yoğunlukla karşılaşabilirsiniz. Noter evrakları amacına uygun bir şekilde hazırlar ve işleme sokar. Son ve kritik işlem olarak resmi hale getirmek ve onaylamak kalır.

 

Noter Olmanın Şartı Nedir?

Noter olmanın şartlarının başında gelen, ilgili bölümden 4 yıllık mezun olan ve noter stajı yapan kişiler noter olmaya  hak kazanırlar. Noter aranan yerleri bulan kişiler, başvuruda bulunurlar. Uygun görülmesi durumunda noter olarak işe başlarlar. Esenler Nöbetçi Noteri her noter gibi bu şartları sağlar.  Evrakları, hukuki süreçte hazırlayan, noter. Yabancı dilde gelen evraklar için, getiren kişiyi konsolosluğa yönlendirir. Yabancı dildeki evrakların tercümesini konsolos üstlenmiştir.