Girne Oto Ekspertiz

Girne Oto Ekspertiz
İnsanlar, çoğu zaman güzel bir araç almanın ve keyifle kullanmanın umuduyla yaşarlar. Aşırı istek duyarak ikinci el araçlara yönelen kişiler, bazen masraftan kaçındıklarından bazen de gereksiz güven duyduklarından ekspertiz işlemi yaptırmazlar. Bu durum, alıcıların dolandırılması ile sonuçlanır. Son yıllarda artan ikinci el araç hileleri ve dolandırıcılığı haberleri de bunun göstergesidir. Araçlardaki kusurları gizlemenin dahi çeşitli tekniklerinin geliştirildiği günümüzde, gönül rahatlığı ile araç almak için ekspertiz işlemine başvurulmalıdır. Girne oto ekspertiz firması, alıcıların ayıplı mal almasını engeller. Böylelikle alıcılar, araçtaki kusurlar için daha sonradan uğraşmak zorunda kalmaz. Aracının mekanik aksamından güvenlik sistemlerine kadar her bir noktasından emin bir şekilde aracını alır ve kullanır.
Girne Ekspertiz İşlemleri
İkinci el araç dolandırıcılığı iki şekilde gerçekleşir. Birincisi araçtaki maddi kusurların alıcıdan saklanması ve aracı dört dörtlük gösterilmesi ile fiyatın yüksek istenilmesidir. İkinci ise aracın belgelerinde olan problemlerdir. Aracın alımı esnasında, sıradan incelemeler ve testler ile söz konusu kusurları ortaya çıkarmak mümkün değildir. Yıllarını araçlara adamış çoğu uzman kişiyi yanıltacak dereceye ulaşan kusurlar Girne oto ekspertiz dışında tespit edilemeyecektir. Belgelerde oynama yapılması, resmi kayıtlara sokulmadan kaportada düzeltmeler yapılması, geçici performans yükselten ve kaçakları gizleyen sıvılar kullanılması, kilometrenin ideal seviyeye çekilmesi gibi işlemler, ustaların gözünden kaçacaktır. Bu nedenle alıcılar ekspertiz işlemlerine sığınmalı ve kendisini garantiye almalıdır.
Girne Oto Ekspertiz Kapsamı
Oto ekspertiz işlemine alınan araçlar, kapsamlı bir incelemeye tabi tutulur. Motor, şanzıman, diferansiyel, fren, balata, akü, aks, burç, amortisör, takoz, rot, körükler, hortumlar ve egzozu kapsayan alt ekspertiz işlemi oldukça önemlidir. Çünkü buradaki ayrıntılar çoğu zaman dikkate alınmaz ancak ileride büyük masraflara ve güvenlik açığına yol açar. Lastikler, farlar, lambalar, kapılar ve aynalar gibi yardımcı elemanları içeren dış kondisyon ikinci aşamayı oluşturur. Girne oto ekspertiz işlemlerinin üçünü aşamasında kaporta aksamı, dördüncü aşamasında ise motor gözden geçirilir. Aracın iç kontrolleri, elektrik ve ısıtma sistemlerinin denetlenmesi, fren testinin yapılması ve süspansiyon işlemlerinden sonra beyin testi yapılır. Son olarak aracın dosya kontrolü sağlanır. Kaza yapmış mı, kaç kilometrede, üzerinde rehin var mı gibi sorular cevaplanarak sonuç raporu hazırlanır. Oto ekspertiz işlemi, alıcıların sigortasıdır ve kesinlikle ihmal edilmemelidir.