İkinci El Araçlarda Online Tam Değer Tespiti

Aracınızı satmayı düşünüyorsanız ve güncel piyasa değerini “tam olarak” öğrenmek istiyorsanız Oto Rapor’un ücretsiz sunduğu araç fiyatlandırma servisini kullanabilirsiniz. Erişmek için Hesaplamalar sekmesinden Araç Fiyatlandırma alt menüsüne tıklamanız yeterlidir. Hesaplamayı yapmanız için herhangi bir ücret ödemeniz veya üye olmanız gerekmez.
İkinci el piyasası TL’nin diğer para birimleri karşısındaki değerine, piyasada tutulan modellere, enflasyon ve genel tüketime göre değişmekte. Bu kadar fazla değişken varken aracınızın tam değerini bulmak kolay değildir. Birçok kişi fiyatlandırma için piyasadaki aynı model diğer araçlara bakar. Ancak bu çokta sağlıklı bir yöntem değil; çünkü baz aldığınız diğer araçların değişen parçaları, boyası, kaza hasarı, bakımı ve kilometresi sizinki ile aynı olamaz. Oto Rapor net bir fiyat çıkarabilmek için araç markası ve modeliyle yetinmez.

Net Bilgi, Net Fiyat Araç Alışverişinde Avantajınız Olacak

Oto Rapor online araç fiyatlandırma aracı net bir fiyat çıkarabilmek için yakıt tipi, kaç kez el değiştirdiği, vites tipi, boya, değişen parça, tramer hasar, airbag’lerin açılmışlığı, çamurluk değişeni ve daha onlarca farklı soru sorar. Bütün bilgilerin girilmesi halinde piyasanın o günkü durumunu da baz alarak aracınız için makul en düşük ve en yüksek fiyatları çıkarır. Hesap modülü elbette sadece bir tavsiye niteliğinde çalışır. Fiyatı belirleyecek olan alıcı ve satıcının pazarlığı olacaktır ancak önceden piyasaya hakim olmak alıcı için de, satıcı için de bir avantajdır. Online fiyatlandırma sisteminin yanında Oto Rapor işletmelerinde de araç değeri belirlenebilir. Eğer hasar raporu, değişen parçalar, boyalar hakkında kesin bilginiz yoksa Oto Rapor’da tüm bu bilgiler çıkarılabilir.
Satacağınız veya satın alacağınız aracın önce oto ekspertiz servisine girmesi iki taraf için de adaletli bir alışveriş sağlar. Satıcı, aracının tam karşılığını alır; alıcı ise tam karşılığını öder. Oto Rapor, Türkiye’de onlarca farklı noktada hizmet vermektedir. Size en yakın bayiinin nerede olduğunu görmek için menüden “Bayiler” sekmesine girebilir, şehir seçiminin ardından bayii adresi, telefon numarasını alabilirsiniz. Tüm bayilerde araç tam değer tespiti yapılmaktadır. Eminiz Oto Rapor’un hizmetinden memnun kalacaksınız ve bütün alışverişlerinizde hakem yapacaksınız.