İkinci El Ford Focus Hatchback DeğerlendirmeOrijinal Ford Focus, 1998’de piyasaya girdiğinde kendini “aile otomobili” olarak konumlandırdı. Daha sonra çıkan modeller, ağırlık ve karmaşıklık kazandı ancak Ford’un marka prestiji ve başarılı fiyat stratejisiyle birleşince İngiltere’de en çok satanlar arasına girdi.

Sürüşü, Ford’un kalitesine yaraşır düzeyde olsa da rakiplerinden geri kaldığı pek çok nokta var ve Focus’la yolculuk, Volkswagen Golf kadar rahat değil.

Focus müşterileri, hiçbir zaman seçim konusunda sorun yaşamadılar çünkü Ford, benzinli, dizel hatta elektrikli motorlarla yüksek performanslı RT ve ST modeller yarattı. Markanın popülaritesi sayesinde her yerde bir Ford görebilirsiniz. Bu sebeple eğer bir Ford araç almak isterseniz çok fazla aramanıza gerek yok.

Aracın iç mekân tasarımı oldukça şık ve konforlu. Panelde, demode, butonlu ekranlar yerine teknolojik dijital dokunmatik ekran kullanılmış. Ek olarak, 1.6 benzinli ve dizel motorlar yerine 1.5 litrelik motorlar kullanılmış.