Kadıköy Nöbetçi Noter

Kadıköy Nöbetçi Noter

Noter, kişi/kişilerin belgelerini veya işlemlerini düzenleyen, onaylayan ve süreci takip eden kamu görevlisidir. Ayrıca noterler tercüme metinlerini de onaylanmasını sağlar. Yani ; sözleşmeler, mahkeme tutanakları, patent onayı, evlilik gibi şeyler noter onayından geçmesi gerekmektedir fakat noter onayı için belirli bir ücret ödenmek zorundadır. Sayfa sayısı, metnin niteliği, metnin uzunluğu ve metinde geçen ifadeler noter onay ücretini belirlemektedir.
Kadıköy Nöbetçi Noter uygulamasıyla hafta içi işleri olan veya çalışan kişiler hafta sonu işlemlerini kolayca yapabileceklerdir. Buna göre nöbetçi noterler hafta içinin yanı sıra hafta sonu çalışan kamu görevlilerine denir. Türkiye Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği ortak çalışması olan nöbetçi noterlik ile hafta sonu da işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.
   

Nöbetçi Noterler

Nöbetçi noterler hafta sonu çalışan noterlerdir. Nöbetçi noter saatleri açılış 8.00 öğle molası 12.30-13.00 kapanış 17.00 şeklindedir fakat yeni gelecek uygulama ile nöbetçi noterlik artık hafta içi 17.00’dan sonrada çalışmaya başlayacaktır. Adalet bakanlığımızca açıklanan bu müjdeli haber, birçok insanın hayatını kolaylaştıracaktır.  Bu durumda memur kimselerin, noter huzurunda onaylatması gereken acil evraklarını, ertesi güne bırakmasına gerek kalmayacaktır.
Özelliklede Türkiye’de 25 milyona aşkın çalışanın olması ve iş yoğunluğundan notere vakit ayıramamaları gerçekten çok büyük bir sorundu fakat Abdullah Gül’ün öncülüğünde kurulan nöbetçi noterlik hayatımızı kolaylaştırmıştır. Nöbetçi noter uygulaması aynen Kadıköy Nöbetçi Noter inde de devam etmektedir.