Kağıthane Nöbetçi Noter

Kağıthane Nöbetçi Noter

Noterin iki türlü anlamı vardır. Bunların ilki ; çeşitli dokümanları sıraya koyan ve onaylayan kişi yani kamu görevlisidir, ikinci bir anlamı ise ; bu kamu görevlisinin yani noterin çalıştığı iş yeri/binadır. Kağıthane Nöbetçi Noter, çeşitli sözleşmeleri, alım-satım işlerini, belgeleri onaylamak için şu an hizmettedir. Noterler hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır. Hafta sonu çalışan noterlikler nöbetçi noterlerdir.
Nöbetçi noterler, noterlerin aksine hafta sonları 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai yapan kamu görevlileridir. Daha bu sene hayatımıza girmiş olan nöbetçi noterler ekonomiyi canlandırıp, otomotiv sektörünün kalkınmasına katkı sağlamıştır. Özellikle hafta içi çalışıp, hafta sonu tatil yapanlar için önemli bir adım olan nöbetçi noterlik, günümüzde aktif olarak Kağıthane Nöbetçi Noter tarafında hizmete sunulmaktadır.
 
 

Kağıthane Nöbetçi Noter Avantajları

Saat 08.00 ‘da açılan Kağıthane Nöbetçi Noter akşam üstü 17.00’da kapanmaktadır. Hafta sonları çalışması bir avantaj olmuştur. Şu ana kadar en çok rağbet gören konular, otomobil sektörü, ihbarname, ihtarname ve protesto olmuştur. Özellikle 2. el araba alım satımlarında çok etkili olan bu sistem, Türkiye Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği katkılarıyla kurulmuştur.
İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel tarafından da destek verilmiştir. Günümüzde işlerimi çok kolaylaştıran bu sistem Türkiye Adalet Bakanlığınca bu sene hayata geçirilmiş olup,  uzun yıllar kullanılacaktır.