Kıbrıs Oto Ekspertiz

Kıbrıs Oto Ekspertiz
Dünya üzerinde yüksek marka kalitesini elde etmiş araç markaları arasında sıkı bir rekabet yaşanmaktadır. Diğer araç markaları da yaptıkları teknoloji yatırımları ile büyük satış rakamlarına ulaşmayı hedeflemektedir. Teknolojinin de verimli bir şekilde kullanılması ile araç piyasası; her yıl yeni modeller ve hayran kalınası donanımlara şahit olmaktadır. Yakıt tüketimlerinin düşmesi ile beraber sürüş ve park keyfini arttıran özellikler eklenmektedir. Araçların güvenlik seviyeleri de ileri seviyelere ulaşmaktadır. Bu durum kullanıcılar için bir avantaj olsa da, bütçesi kısıtlı olanlar için sıfır araç olmak oldukça zordur. İkinci el araçlara yönelen kişileri, zorlu bir seçim süreci beklemektedir. İkinci el araç alımı esnasında yakıt, vites, kasa, model, renk gibi özellik seçimlerinin yanında, aracın geçmişini ve performans durumunu bilmek de önem arz etmektedir. Kıbrıs oto ekspertiz işlemleri ikinci el araç alacak kişiler için oldukça faydalıdır.
Kıbrıs Ekspertiz Kapsamı
Araçların alımı esnasında satıcının güvenilir olması herkesin istediği bir durumdur. Ancak, her zaman güvenilir bir satıcıya denk gelinmemektedir. Aracın hasar geçmişi, ceza bilgileri ve mekanik eksiklikleri alıcılardan gizlenmektedir. Hatta profesyonel gizleme teknikleri kullanılarak alıcılar dolandırılmaktadır. Nadiren de olsa satıcıların dahi aracın durumundan haberi yoktur. Çünkü onlar da araçlarını alırken ekspertiz işlemi yaptırmamış ve satıcılara güvenmiştir. Alıcılar kendi sorumluluklarını yerine getirerek almayı düşündükleri araçları ekspertiz işlemine sokmalıdır. Kıbrıs oto ekspertiz, öncelikle aracın geçmişinde kaza olup olmadığını belirler ve olmuş ise etkilenen parçaları ortaya çıkarır. Bunun yanında aracın genel performans durumu ölçülür ve alt mekanik aksam test edilir. Elektrik, ısıtma, aydınlatma, fren, güvenlik donanımlarının eksikleri tek tek belirlenir. İşlemler sonunda aracın gerçek durumu alıcıya bildirilir.
Kıbrıs Oto Ekspertizin Faydaları
Kıbrıs oto ekspertiz işlemi sonunda araç satışının taraflarına birer rapor verilmektedir. Bu rapor, aracın gerçek değerinin belirlenmesi için önemli olmaktadır. Alıcılar için fiyattan öte bir anlam taşımaktadır. Fiyat uygun tutulsa bile rapordaki bazı hususlardan hoşlanmayan alıcılar vazgeçebilmektedir. Ekspertiz işlemi, alıcılara kılavuzluk yapan bir işlemdir. Onların araç alımları esnasında daha sağlam adımlar atmalarını sağlayan güvenli bir işlemdir. Ekspertiz işlemi iki yönlüdür. Satıcılar da kendi araçlarının performans karnesini çıkartmaktadır. Halen kullandıkları araçlarının güvenlik seviyelerini de görme fırsatı yakalamaktadır.