Lefkoşa Oto Ekspertiz


Otomotiv sektörü, en fazla çeşitlilik gösteren alanlardan birisidir. Markalar, yeni ürettikleri modellerle birlikte kendi kalitelerini aşmaktadır. Her firmanın yüksek düzeyde yarışa girmesi de donanım zengini araçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu canlılık, ikinci el piyasasına da yansımaktadır. Yeni araçların fiyatlarındaki yükseklik, düşük ve orta bütçeli kişileri ikinci el piyasasına yönlendirmektedir. İkinci el araçları sıfır araçlardan ayıran en önemli husus güvenilir olmamalarıdır. Hem kullanırken arıza çıkarma ihtimalleri hem de daha alım aşamasında satıcıların aldatma eğilimi piyasayı kötü etkilemektedir. Lefkoşa oto ekspertiz sayesinde Kıbrıs ve çevresindeki satış işlemlerinde alıcılar, araçların ne durumda olduğu konusunda kesin ve net bir bilgiye sahip olmaktadır.
Oto Ekspertiz işlemleri
Alırken araçların hakkından fazla ödeme yapmamak ve aldatılmamak için uzman kişiler tarafından inceleme yaptırmak gereklidir. Motorun üfleyip üflemediğine bakma, aracı uzaktan izleme, kaput açarak inceleme, kapı menteşelerine bakarak boya tespit etmeye çalışma gibi ilkel yöntemler, verimli değildir. Bu noktada insan eli ile gizlenmiş hileleri ortaya çıkaran, objektif ve şaşmayan teknolojilerden yararlanmak zorunludur. Dyno test cihazı, yan kayma cihazı, boya kontrol cihazı, arıca belirleyici cihaz, araç rampaları, bilgisayar sistemleri, akü test cihazı, baroskop, fren cihazı ve lastik derinlik ölçer gibi çeşitli teknolojiler Lefkoşa oto ekspertiz güvencesini gösterir. Tüm ölçümler bilgisayar ortamına aktarılarak uzmanlar tarafından incelenir. Ölçüm sonuçları ile uzman görüşleri ekspertiz raporunda belirtilir.
Lefkoşa Ekspertiz Güvencesi
Ekspertiz işleminin birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle satış esnasında aracın durumunu gören alıcılar, daha sağlıklı bir karar aşaması geçiriyor. Almaktan vazgeçebilecekleri gibi, daha ucuza alma fırsatını da ele geçiriyor. Olumsuz raporlara rağmen aracı almaya karar verenler ise binecekleri aracın eksiklerinin farkına varıyor. Satıcılar için de aynı durum oluşuyor. Satışı gerçekleşmeyen araçları kullanmaya devam edecek olan satıcılar, araçlarındaki olası güvenlik eksiklerini biliyor. Rapor verilmesi, alıcı ve satıcıları sorumluluktan kurtarıyor. Kıbrıs oto ekspertiz işlemleri alıcı ve satıcıdan etkilenmeksizin, şeffaf ve bağımsız şekilde gerçekleşiyor. Ekspertiz işlemleri; alıcıları kötüniyetli satıcılardan, satıcıları da gereksiz fiyat kırmaya çalışan alıcılar koruyor. Ekspertiz işlemleri paketler halinde yapılıyor. Müşterileri tek bir kontrol talep edebilecekleri gibi, aracın tüm parça ve doysa kontrollerinin yapılmasını isteyebiliyor.