Mecidiyeköy Oto Ekspertiz

Gelişen ve değişim yaşayan modern dünyada, mevcut gereksinimlere yönelik olarak yanıt sağlayacak birbirinden profesyonel ve teknolojik hizmet sektörleri bulunuyor. Bu yenilikçi hizmet sektörlerinden birisi olarak her geçen daha geniş kesimlere ulaşmayı başaran oto ekspertiz sektörü öne çıkıyor. Araç alım ve satım işlemlerinde tüketicilere ciddi avantajlar ve fırsatlar sağlamakta olan oto ekspertiz uygulamaları, uzun yıllardır dünyanın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinde yaygın olarak tercih edilirken, son yıllarda Türkiye’ de de önemli bir popülarite yakaladı. Yasal kapsamda herhangi bir zorunluluğu bulunmuyor olsa da güvenilir şekilde araç alımı gerçekleştirilmesi ve satış sonrası olası alıcı veya satıcı mağduriyetlerinin meydana gelmemesi açısından sağladığı avantajlar nedeni ile tercih edilmesi elzem olan bir hizmet sektörü olarak faaliyetlerini yaygın şekilde sürdürüyor. Türkiye’ de en yoğun araç alım-satım hacminin mevcut olduğu İstanbul’ da gerçekleştirilecek araç alım-satım işlemlerine ilişkin oto ekspertiz ihtiyaçlarına dünya standartlarındaki hizmet çözümleri Mecidiyeköy Oto Ekspertiz merkezinde sunuluyor.
 
Teknolojinin gelmiş olduğu en üst seviyedeki otomobil servis altyapısıyla dizayn edilen servis merkezinde en yeni otomobil modellerinden, eski tarihli üretime sahip olan otomobil modellerine kadar her marka ve modeldeki araca ilişkin olarak, profesyonel oto ekspertiz çalışmaları Mecidiyeköy Oto Ekspertiz merkezinde gerçekleştiriliyor. Cihaz, sistem ve ekipman yönünden çağın en üstün teknolojilerinin kullanıldığı ve otomobillerin performans ve dayanıklılık gibi testlerinin dijital teknoloji standartlarında üstün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için robot sistemlerinin uygulandığı oto ekspertiz çalışmaları sonucunda aracın hem mevcut durum bilgisi tüm ayrıntılarıyla hem de gizili ve açık tüm kusurları en kapsamlı şekilde tespit edilerek, ilgili ekspertiz raporu dahilinde belirtiliyor. Aracın her bir ayrıntısının söz konusu inceleme ve test uygulamasında alınan sonucu, herhangi bir ekleme, çıkartma ya da düzeltme olmaksızın ilgili rapora dahil edilerek, tüketiciye en doğru bilgilerin aktarımı sağlanıyor.
 
Bu konuda özellikle günümüzde oto ekspertiz sektöründe çok sık şekilde görülen otomobil satış ofislerinin veya otomobil markalarının gerçekleştirdikleri ihalelerde anlaşma, iş birliği anlaşmaları ve buna benzer ortak çalışma hedefi taşıyan anlaşmaların kesinlikle bulunmadığı ve bu sayede tamamen bağımsız ve tarafsız oto ekspertiz hizmetlerinin sunulduğu Mecidiyeköy Oto Ekspertiz merkezinde, araçların kontrolleri gönül rahatlığıyla yaptırılabiliyor. Tamamen objektif bir çalışma yapısının oluşturulabildiği Oto Rapor ekspertiz hizmetlerinin İstanbul’ daki en önemli araç satış merkezlerinden birisi olan Mecidiyeköy’ deki bayisinde hem profesyonel hem de ekonomik şekilde ekspertiz çalışmalarının gerçekleştirilmesi istenmesi durumunda, kesintisiz iletişim imkanı bulunan çağrı merkezi aracılığı ile başvuru gerçekleştirilebiliyor. Alanında uzman çağrı merkezi personellerinin araca ilişkin olarak gerçekleştirilmek istenen ekspertiz çalışmasına göre en kısa süreye oto ekspertiz randevusu vererek, aracın her bütçeye uygun olarak, en hızlı ve en kaliteli standartlarda talep edilen kontrollerinin ‘bağımsız’ şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır.