• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Dev Liste: Ülkelere Göre Araba Markaları

(Son Güncelleme : 12.01.2024 )


Otomobil dünyası, her markanın bir hikayesi, her modelin bir karakteri olduğu büyülü bir serüven sunar. Dünya genelindeki farklı coğrafyalardan gelen araba markaları çoğu zaman bu markaların menşeini merak etmemize neden olur. Her biri kendi kültürünü, tasarım estetiğini ve sürüş deneyimini temsil eden markalarla tanışmaya hazır olun. Sizi bazen şaşırtacak, bu listeyle, yolculuğumuz başlıyor.Yolculuğumuz Fransız Otomobilleri ile Başlıyoruz


Fransızlar, otomobil tasarımında zarafetin, yeniliğin ve duyarlılığın öncülerinden olduğunu kabul edelim. Renkli tarihleri, benzersiz tarzları ve teknolojik öncülükleri ile otomotiv sektörüne damga vurmaya devam ediyorlar.


Fransız Otomobil Markaları

Fransız otomobil markaları; Peugeot, Renault, Citroen, Bugatti, Alpine, Venturiz


Kafam Rahat Olsun Diyenler için Alman Markalar


Hızın ve mükemmeliyetin vatanı Almanya, otomobil dünyasında da kendine sağlam bir yer edinmiş durumda. Çünkü Alman otomobilleri dünyaya açılan kapıda, sadece metal ve tekerlekler değil, aynı zamanda bir tutku ve mükemmeliyet imajı sunuyor.


Alman Otomobil Markaları


Alman otomobil markaları;Volkswagen, Audi, Mercedes, BMW, Opel, Porsche


Tarihten Gelen İngiliz Asaleti


İngiltere'nin tarihi sokaklarından doğan bu markalar, sadece bir araç değil, aynı zamanda bir yaşam tarzını temsil ediyor. Jaguar'ın zarafeti, Rolls-Royce'un lüksü ve Mini'nin eğlenceli çizgileri tasarım estetiğiyle baş başa kaldığınızda ruhunuzu sarhoş eden, sizi sürüşe çıkaran araçlar olarak kabul ediliyor.İngiliz Otomobil Markaları

İngiliz otomobil markaları; Bentley, Aston Martin, Mini Cooper, Jaguar, Mclaren


Tutku ve Şıklığın Ülkesi


İtalya, sadece tarih ve kültürle değil, aynı zamanda tasarım ve performansla da bilinen bir ülkedir. Dünyanın önde gelen araba markalarından Ferrari'nin ateşli tutkusundan tutun , Lamborghini'nin cesur çizgilerine kadar birçok marka ve modelde her dönem dikkat çeken İtalyan otomobil markalarına şahit oluyoruz.

İtalyan Otomobil Markaları

İtalyan otomobil markaları; Fiat, Ferrari, Lamborghini, Alfa-Romeo, Maserati, Lancia


Filmlerde Hayran Olduğumuz O Markalar


Açık yollar, sonsuz vadiler ve özgürlüğün sembolü Amerikan otomobilleriyle tanışmaya hazır mısınız? Chevrolet'ın güçlü duruşu, Ford'un dayanıklılığı ve Tesla'nın geleceği şekillendiren teknolojisiyle Amerikan otomobilleri, sadece bir ulaşım aracı değil, aynı zamanda bir yaşam tarzını simgeliyor.

Amerikan Otomobil Markaları


Amerikan otomobil markaları; GMC, Lincoln, Ford, Tesla, Chrysler, Jeep, RAM


Japon Otomobil Markaları Nelerdir?

Japon Otomobil Markaları


Japon otomobil markaları; Toyota, Suzuki, Mitsubishi, Honda, Subaru, Nissan, Acura, Isuzu, Infiniti, Mazda, Lexus


Güney Kore Otomobil Markaları Nelerdir?

Kore Otomobil Markaları

Kore otomobil markaları; Hyundai, Kia


Diğer Ülkelere Ait Araba Markaları


                    Skoda: Çek Cumhuriyeti'ne ait eski markalardan birizi olan Skoda, 1991 yılında Volkswagen rtarafından satın alınmıştır.


              Dacia: Romanyalı üretici markası olan Dacia, 1996 yılında Renault tarafından satın alınmıştır ve Renault'un Romanya'daki markası haline gelmiştir.


               Seat: İspanya merkezli olan bu otomobil markası günümüzde Wolksvagen grubuna bağlı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.                 Lada: Rus otomobil markası olan Lada, üretimine devam etmektedir.