Pendik Nöbetçi Noter

Pendik Nöbetçi Noter

Noterin iki türlü anlamı vardır. Bunların ilki ; çeşitli dokümanları sıraya koyan ve onaylayan kişi yani kamu görevlisidir, ikinci bir anlamı ise ; bu kamu görevlisinin yani noterin çalıştığı iş yeri/binadır. Pendik Nöbetçi Noter, çeşitli sözleşmeleri, alım-satım işlerini, belgeleri onaylamak için şu an hizmettedir. Noterler hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır. Hafta sonu çalışan noterlikler nöbetçi noterlerdir.
Nöbetçi noterler, noterlerin aksine hafta sonları 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai yapan kamu görevlileridir. Daha bu sene hayatımıza girmiş olan nöbetçi noterler ekonomiyi canlandırıp, otomotiv sektörünün kalkınmasına katkı sağlamıştır. Özellikle hafta içi çalışıp, hafta sonu tatil yapanlar için önemli bir adım olan nöbetçi noterlik, günümüzde aktif olarak Pendik Nöbetçi Noter tarafında hizmete sunulmaktadır.

Kağıthane Nöbetçi Noter Avantajları

Saat 08.00 ‘da açılan Pendik Nöbetçi Noter akşam üstü 17.00’da kapanmaktadır. Hafta sonları çalışması bir avantaj olmuştur. Şu ana kadar en çok rağbet gören konular, otomobil sektörü, ihbarname, ihtarname ve protesto olmuştur. Özellikle 2. el araba alım satımlarında çok etkili olan bu sistem, Türkiye Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği katkılarıyla kurulmuştur.
Noterlerde özel bir ofis de görüşmelerin yapılmasının yanı sıra, yurt dışında yapılan işlemlerde konsolosluk dairelerinde yapılmaktadır. Eğer bir noter olmak istiyorsanız, resmi gazetede veya diğer gazetelerde yayınlanan ilanlara bakılmalıdır.