Rize Oto Ekspertiz

Araç almadan önce, aracın durumu hakkında uzman görüşü alınması, ileride karşı karşıya kalınabilecek problemlerden dolayı mağduriyetlerin meydana gelmesinin önlenebilmesi açısından çok önemlidir. Özellikle yoğun bir hareketliliğin söz konusu olduğu hem sıfır hem de ikinci araç piyasasında tüketicinin çok sık karşı karşıya kaldığı ‘dolandırıcılık’ durumları nedeni ile yaşadığı mağduriyetlerin kurumsal bir kimlik altında önlenebilmesinin sağlanabilmesi amacı ile günümüzde oto ekspertiz hizmetleri sunuluyor. Oto ekspertiz hizmetleri, bir aracın tüm yönleri ile incelenmesi ve çeşitli testlere tabi tutularak, satışı esnasında belirtilmiş olan durum bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilmesini sağlıyor. Böylelikle araçta bir kusur bulunuyor ve satış işlemi sırasında bu kusur belirtilmemiş olması halinde, alıcının ileride bu kusurdan kaynaklı karşı karşıya kalabileceği mağduriyetlerin önüne geçilebilmesini sağlıyor. İleri nesil teknolojik sistemler kullanımı ile gerçekleştirilen oto ekspertiz hizmetleri ile Rize bölgesinde araç alımında bulunacak kişilerin araç kontrollerinde uzman ve profesyonel bir üçüncü görüş alabilmeleri Rize Oto Ekspertiz hizmetleri ile mümkün oluyor.
 
Satışı gerçekleştirilen aracın, doğrudan alanında uzman ve deneyim sahibi olan ustalar tarafından gerçekleştirilen kontrol ve incelemelere tabi tutulması sayesinde araçta gizli veya açık olan tüm kusurların belirlenmesini sağlıyor. Böylelikle hem alıcı hem de satıcı bu aşamadan sonra olan satış işlemlerini, bu doğrultuda şekillendirerek, her iki taraf açısından da olası mağduriyetlerin önüne geçilebilmesini sağlıyor. Günümüzde hızla yaygınlaşan oto ekspertiz hizmetleri, araç alımları sırasında kesinlikle alınması gereklilik teşkil eden yasal zorunluluğa sahip bir hizmet değildir. Ancak bir aracın durumu hakkında uzmanından görüş alınmasının sağlayacağı önemli avantajlar, oto ekspertiz hizmetlerinin, araç alım-satım işlemleri sırasında mutlaka kullanılması gereklilik teşkil eden bir hizmet çeşidi olmasına yol açıyor. Rize Oto Ekspertiz hizmetleri Karadeniz bölgesi genelinde gerçekleştirilecek tüm araç alım ve satım işlemlerinde alıcı ve satıcının karşı karşıya kalabilecekleri her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi noktasında önemli bir rol üstleniyor.
 
Rize bölgesinde araç alıcısı ve satıcılarının başvuruları çerçevesinde satış işlemi gerçekleştirilecek aracın durum bilgisi raporu, gerekli olan özel sistemlerin kurulu olduğu tesiste, doğrudan alanında uzman ve eğitim sahibi olan personeller tarafından gerçekleştiriliyor. Rize Oto Ekspertiz hizmetlerinde herhangi bir anlaşmanın ne markalar ile ne de satış ofisleri ile gerçekleştirilmemiş olunması, yapılan incelemelerin objektif ve tarafsız olmasını sağlıyor. Böylelikle hem alıcının hem de satıcının gözünden kaçmış olan kusurların belirlenmesi hem de olası ‘dolandırıcılık’ durumlarının belirlenmesi sağlanarak, satış işlemi sonrasında alıcı ve satıcı açısından mağduriyet yaratacak, durumların oluşmasının önüne geçiliyor. Bu noktada uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübe ile tamamen maksimum düzeyde müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, kurumsal yapıda sunulan Oto Rapor’ un kaliteli ve profesyonel oto ekspertiz hizmetlerinden kesintisiz olarak iletişim kurulabilen çağrı merkezi üzerinden destek alınabiliyor.