Sarıyer Oto Ekspertiz

Teknolojik gelişmelerin, modern çağda günlük yaşantı içerisinde önemli etkiler teşkil etmekte olduğu 21. Yüzyıl dünyasında otomotiv sektörünün hem teknolojik gelişmeleri tüm hızıyla devam ediyor hem de otomobil teknolojisinin beraberinde getirdiği yeni ihtiyaçlara yönelik olarak yanıt verecek hizmet sektörlerinin gelişimine ve çeşitlilik yaşamasına yol açıyor. Bu çerçevede de son yıllarda dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’ de de otomobil sektörüne yönelik olarak oto ekspertiz hizmet sektörü son derece önemli bir etken haline geldi. Türkiye’ de yasal zorunluluğu bulunmuyor olsa da başta araç alım-satım işlemlerinde güvenirliliğin sağlanabilmesi olmak üzere pek çok etken dolayısı ile oto ekspertiz hizmetlerine başvurulması gerekliliği bulunur. Sarıyer Oto Ekspertiz merkezinde etkin, kaliteli ve tarafsız hizmet anlayışı çerçevesinde gerçekleştirilen ekspertiz uygulamaları sonucunda araca ilişkin olarak en net ve en gerçekçi bilgilerin edinilebilmesi sağlanıyor.
 
İleri nesil teknolojik servis altyapısı sayesinde her marka ve model araca yönelik olarak ekspertiz uygulamalarını hızlı ve kaliteli standartlarda gerçekleştirmekte olan Sarıyer Oto Ekspertiz merkezinde, araçların inceleme ve test uygulamalarında doğrudan teknolojiden faydalanılıyor. Aracın her açıdan etkin bir şekilde en üst seviyedeki performans ve dayanıklılığını ortaya çıkartacak önemli testlere tamamen robotik ve dijital teknolojiler ile yer verilen servis merkezinde, aracın kapsamlı aksesuar ve kozmetik gibi diğer alanları da doğrudan uzman personeller tarafından inceleniyor. Böylelikle başta sıfır ya da ikinci el araç alım-satım işlemlerinde ilgili aracın durumu hakkında üçüncü bir uzman görüşü arayan alıcı veya satıcıların bu hedeflerine hızlı, kaliteli ve profesyonel standartlarda ulaşabilmesi sağlanıyor.
 
Çünkü tamamen kurumsal hizmet anlayışı çerçevesinde şekillendirilen hizmetler ile araçlara yönelik olarak inceleme ve test uygulamalarında tarafsız ve bağımsız uygulamalar net sonuçları ortaya koyacak şekilde gerçekleştiriliyor. Herhangi bir marka ya da otomobil satış ofisi ile anlaşması bulunmaması sayesinde araca ilişkin olarak incelemeleri sonucunda oluşturduğu raporun tarafsız ve güvenilir olmasında önemli bir somut etki yaratıyor. Bu sebep ile de Sarıyer Oto Ekspertiz Sarıyer ve çevre ilçelerinde gerçekleştirilecek araç alım-satım işlemlerinde ister ikinci el ister de sıfır olsun fark etmeksizin alıcı ve satıcılar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Araca ilişkin test işlemlerinde aracın teknik donanımı, performansı ve diğer özelliklerinin resmi olarak belirtilmiş olan özelliklerine ve durumlarına göre uyumluluk gösterip, göstermediği ve beraberinde açık ya da gizli kusuru bulunup, bulunmadığı gibi ayrıntılara ilave olarak aracın daha önce hasar ve onarım görüp, görmediği ve bu hasarın boyutu ve araç kullanımına ve dayanıklılığına etkisi gibi noktalarda inceleniyor. Geniş ve ayrıntılı biçimde oluşturulan ekspertiz raporu içerisinde yer alan teknik bilgilerin herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabilmesine yardımcı olacak standart performans ve durum değer bilgilerini de içeren kapsamlı bir tabloya yer veriliyor. Böylelikle tüketicinin rahatlıkla aracın son durumunun, olması gereken göre ne durumda olduğunu anlayabilme imkanına sahip olabiliyor.