Şile Oto Ekspertiz

Otomobil almak isteyen kişilerin, duydukları endişelerin en başında aracın belirtilen özelliklere gerçekten sahip olup, olmadığıdır. Çünkü son yıllarda otomobil piyasasındaki yüksek hacmi fırsat bilen pek çok kötü niyetli kişi tarafından hem sıfır hem de ikinci el otomobil sektöründe belirtilen özelliklere veya duruma sahip olmamasına karşın aracı bu yönde satışa sunmasından kaynaklanan ‘dolandırıcılık’ durumlarında ciddi seviyelerde artış yaşanıyor. Ancak günümüzde araç almak isteyen kişilerin güvenilir bir şekilde bu işlemlerini gerçekleştirebilmeleri konusunda oto ekspertiz hizmetleri sunuluyor. Araç almak isteyen kişiler, almak istedikleri araca ilişkin olarak üçüncü bir uzman görüşüne başvurabilme şansına sahip olabildiği oto ekspertiz hizmetleri her geçen gün Türkiye genelinde yaygınlaşıyor. İleri nesil teknolojik sistemler ile donatılmış olan Şile Oto Ekspertiz merkezi de bölge genelinde tüketicilerin, araç kontrol ihtiyaçlarına dünya standartlarında yanıt sunuyor.
 
Araçların kontrol ve test işlemlerini ileri nesil teknolojiye sahip olan ekipman, sistem ve robotlar ile gerçekleştiren Şile Oto Ekspertiz servisi merkezinde her marka ve modelde olan araca yönelik olarak hem gizli hem de açık tüm kusurları ortaya çıkartılıyor. Bu aşamada en önemli noktalardan birisini oluşturan ‘tarafsız’ ve ‘bağımsız’ hizmet politikasına herhangi bir marka ya da satış ofisi ile iş birliği-ortaklığı ya da ihale alımı gibi iş birliği içerisinde bulunmaması sayesinde etkin bir şekilde koruyor. Böylelikle de tüketicilerin alacakları araçların kontrolünü yaptırırken de ekspertiz uygulamalarının tarafsız olmayacağı yönünde şüphesinin olmamasını sağlıyor. Araçların durum bilgisinin değerlendirildiği dijital test ve incelemeler sonucunda elde edilen bilgiler tamamen gerçek ve eksiltme ya da düzeltme olmadan ekspertiz raporu içerisinde belirtiliyor. Bu şekilde tüketici, almak istediği aracın durumuna dair uzmanından etkin bir görüş alarak, araç durumuna göre satın alım işlemlerini şekillendirebiliyor. Bu sayede de satın alım işlemlerinin ardından karşı karşıya kalabileceği olumsuz durumların tamamı ile önüne geçebiliyor.
 
Olası mağduriyetlerin önceden engellenebilmesine yardımcı olan oto ekspertiz hizmetleri, her geçen gün Türkiye’ nin her yerinde yaygınlaşmaya ve daha da popüler bir hale gelmeye devam ediyor. Oto ekspertiz hizmetlerinde Türkiye’ nin öncü markalarından birisi konumunda bulunan ve her zaman sektörel gelişime liderlik yapmış olan Oto Rapor’ un Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul’ daki bayilerinden birisi konumunda bulunan Şile Oto Ekspertiz merkezinde, her marka ve model araç için oto ekspertiz hizmeti alınabiliyor. Üstelik ekspertiz merkezinde, araçların durum ve işlemlerine göre tüketici tarafından talep edilen ‘kısıtlamalar’ dahilinde ekspertiz çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yani aracın komple ekspertiz işlemlerine sokularak, aslında belirli noktalarındaki durum değerlendirilmesinin istenmesi veya ihtiyaç olunmasına karşın tam ekspertiz işlemi ücreti ödemek durumunda kalmaması sağlanıyor. Çünkü her türlü ekspertiz ihtiyacına yönelik olarak dizayn edilmiş olan ekonomik ve zengin alternatifli paket seçenekleri tüketicilere servis merkezinde sunuluyor.