Yeni Mercedes-Benz GLA

  İlk defa 2013 yılında tanıtıma çıkan Mercedes-Benz’in ilk kompakt SUV modeli GLA, sınıfına tamamen yeni bir imaj getirmekle kalmadı, kısa süre içinde kendi sınıfında en beğenilen model olarak öne çıkmayı başardı. Sportif ve dinamik tasarımı ile kullanım kolaylığı ve kapsamlı kişiselleştirme seçenekleriyle farkını ortaya koyan GLA, Mayıs 2017 yılı itibarı ile Türkiye’de satışa başladı.
  Mercedes-Benz GLA ve Mercedes-AMG de GLA 45 4MATIC modellerini görsel ve teknik açıdan iyileştirmeye devam ediyor. Yenilenen ön tampon ile yenilenen tavan spoyleri üstünde ki eklenti gibi aerodinamik önlemlerle yol tutuş özellikleri ve rüzgâr sürtünme katsayısı önemli oranda düşürülüyor. Sportif yapıyı benimsenen yere bastırma kuvvetlerine karşın 0,33 cw değeri ile rüzgâr sürtünme katsayısı öncekine oranla daha düşük bir seviyede.
Yenilenmiş olan Mercedes-Benz AMG yenilenen ön tampon beraberinde yeni hava girişleri, krom ön tampon altı eklentileri ve parlak siyah detayları direk göze batıyor ve bu eklentiler araca şık ve dinamik bir hava katmış.
Normal olarak sunulan ve motorun gücünü dört tekerleğe aktarılmasını sağlayan performans odaklı dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC, olumsuz yol koşullarında da en sağlıklı ve en iyi yol tutuşunu sağlıyor. Sistem torku, ön ve arka aks arasında dağıtıyor. Yapı sürüş koşullarına bağlı olarak dinamik beraberinde verimlilik ve yol tutuş arasında düzgün bir denge kuruyor. 
Sosyal medyada paylaş:
Yorum bırakabilirsiniz

Yorumlarınız bizim için değerli

Ad Soyad *

Yorumunuzu yazabilirsiniz *