• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL
OTORAPOR'A DÖNÜŞÜN
DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIZ;
2007 senesinde başladığımız OTORAPOR Profesyonel Oto Ekspertiz Merkezleri 13. yılını kutluyor. Toplam 2.000.000(2 milyon) araç ekspertiz yaptık. Tüm raporları ERP ekspertiz havuzumuzda topladık. Dev bir sistem kurduk. Dijital barkodlu rapor üretmeye başladık.    "OTORAPOR" ve "OTO EKSPERTİZ" kelimelerinin tüm fikri mülkiyet haklarını koruma altına aldık. Bünyemizde topladık. RAPORLARIMIZI, GÖRSELLERİMİZİ, KONSEPTİMİZİ VE RENKLERİMİZİ İZİNSİZ KULLANANLAR HAKKINDA HUKUKİ İŞLEMLERE BAŞLADIK.   

www.otorapor.com sitesi Google’da, Oto Ekspertiz kelimesinin ilk geçtiği site olarak indekslendi. 2016 senesinde OTOEKSDER Oto Ekspertiz ve Oto Test Derneği'nin kuruluşuna öncü olduk. Tüm bayi ve şubelerimiz OTOEKSDER üyesi oldu.     İkinci el araç yönetmeliği hakkında bakanlığa Oto Ekspertiz hakkında görüş bildirmeye başladık. 2016 senesinde iLab Holding bünyesinde faaliyet gösteren arabam.com’dan yatırım aldık. Araç satıcılarının araçlarını daha rahat satabilmeleri için temel ekspertiz projesini başlattık.      Bayi ağımızı genişlettik.     2017 senesinde araç alıcıları için her ilanın altında "Ekspertiz Satın Al" butonu ile yüzbinlerce alıcıya ulaştık. Online açık arttırma projeleriyle filo şirketlerine hizmet vermeye başlayacağız. 2017 senesi 1 Ocak itibariyle OTORAPOR Genel Müdürlük binamızı İstanbul E5 üzeri Maltepe’de müstakil binamıza taşıdık. Aynı binada OTO EKSPERTİZ AKADEMİSİ kurduk. 2020 yılında ise Genel Müdürlük binamızı ÜSKÜDAR LİBADİYE plazamıza taşıdık. Üniversiteler ile Oto Ekspertiz Uzmanı sertifika programı başlattık. Mesleki Yeterlilik Kurumuna başvuru yaptık.    Oto Ekspertiz sektörünün; eğitim, denetim, kurumsallık eksiklerinin giderilmesi için çalışmalar başlattık. OTORAPOR TV projemizi hazırladık.     Her geçen gün yeni projeleri, Oto Ekspertiz sektörüne kazandırmaya devam ediyoruz

Sizi, ekspertiz sektörünün Türkiye’de kurucusu ve oluşturduğu altyapısı, sektöre kattığı tecrübe birikimi ile yüksek kalite standartlarının gelişimine öncü olan OTORAPOR A.Ş.'nin çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.
OTORAPOR A.Ş.’nin “Kurumsal Dönüşüm” bayilik modeli ile mevcutta kurulu bulunan ekspertiz merkezinizi OTORAPOR OTO EKSPERTİZ bayiliğine dönüştürerek;
OTORAPOR markası altında profesyonel bir sistemin halkası olursunuz. Online programımız, müşteri hizmetleri, pazarlama ekibi, ar-ge desteği, akademik eğitim desteği vb. konularda profesyonel destek alırsınız.
Bulunduğunuz bölgede en fazla araca hizmet veren ve konumunda söz sahibi en büyük ekspertiz merkezine sahip olacak ve mevcut kazancınızı kolaylıkla artırabileceksiniz. İşletmenizin değeri yalnızca tesiste bulunan ekipmanlarla değil marka değeri ve ciro büyüklüğüne göre maksimum bedele ulaşacak rakamlarla değerlendirilecek.
Kurumsal ve sektör lideri OTO RAPOR markamız altında daha fazla kişiye iş imkanı sağlarsınız.
 OTORAPOR ERP sistemine dahil olarak hazır bir müşteri portföyüne sahip olursunuz. Şehir dışı hizmetimiz ile 200'den fazla OTORAPOR şube ağı sayesinde Türkiye’nin her yerindeki kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet verebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk Dijital, Barkodlu Rapor üretme yazılımına sahip olursunuz.
Mobil uygulamalar sayesinde her yerde görünür olursunuz.
Dijital Pazarlama ekibimizin reklam ve tanıtım gücünü arkanıza alırsınız.
 
İnternetten araç sorgulama hizmetimizle OTORAPOR A.Ş.’nin bugüne kadar ekspertiz hizmeti verdiği  2.000.000(2 milyon) dan fazla araç ve 4.000.000(4 milyon) adete varan müşteri portföyünden faydalanırsınız. Tüm raporları ücretsiz sorgularsınız.
Türkiye’de araç alım satım, filonun önde gelen büyük firmalara verdiğimiz ekspertiz hizmetimiz ile kazancınızı artırırsınız.
OTORAPOR Ulusal markamız adı altında yazılı ve görsel medya reklamları, dijital mecralar, kampanyalar, sponsorluklar vb. faaliyetler bölgenizde işinizi, imajınızı ve etkinizi artırır.
Ulusal TV kanallarında yayınlanacak reklamlarımız ile marka bilinirliği yüksek büyük bir markanın ilinizde/ilçenizde yetkili bayisi olacaksınız.
Günlük yayınlanan blog bültenimizle hedef kitlenizde her zaman hatırlanır, tercih sıralamasında en başta yer alırsınız.
OTORAPOR Akademi Eğitim Merkezinde personelleriniz ÜNİVERSİTE işbirliğiyle Oto Ekspertiz, iş yönetimi, sosyal medya, dijital pazarlama, online rapor üretimi ve kişisel gelişim konularında “ücretsiz” eğitimler alarak sertifika sahibi olur, işinde uzmanlığı artar.
OTORAPOR Akademi eğitim uzmanlarımız iş yerinizde de ücretli “işbaşı” eğitimi verebilir, verimliliğin artmasına yardımcı olur.
“Müşteri Hizmetleri” merkezimizin avantajlarından yararlanırsınız. Müşterilerinizle yaşayabileceğiniz olası problemlerinizde eğitimli personelimizin müşteri ile yapacağı çözüm odaklı görüşmelerle işinize olan konsantrasyonunuzu kaybetmeyeceksiniz.


 
OTORAPOR ailesine katılmak için aşağıdaki formu doldurun sizinle iletişime geçelim.


OTORAPOR'A DÖNÜŞÜN

Lütfen firma sahibinin adı ve soyadını yazınız
Lütfen şirketinizin adını yazınız.
Lütfen şehrinizi seçiniz
Lütfen ilçenizi yazınız.
Lütfen açık adresinizi yazınız.
Lütfen iş telefonunu yazınız.
Lütfen cep telefonunu yazınız.
Lütfen yetkili kişinin ad ve soyadını yazınız.
Lütfen günlük araç kapasitesini giriniz.
Lütfen aylık cironuzu yazınız.
Lütfen personel adedini yazınız.
Lütfen dükkan metrekaresini yazınız.
Lütfen dükkan yüksekliğini yazınız.
Lütfen otopark alanı ve kapasiteyi giriniz.

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster