• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL
Otoekspertiz Yazılımı
OTORAPOR Oto Ekspertiz Programı, Web sayfası, tablet, app store ve google play’de bulunan mobil uygulamalar üzerinden çalışan %100 uyumlu ve kolay arayüzü ile oto ekspertiz firmalarına özel programdır. 
Web ve mobil aplikasyon üzerinden çalışması sayesinde iş yeriniz veya bilgisayarınız değişse bile tüm bilgileriniz size özel saklı durur. 
İş yerinizde olsanız veya olmasanız bile işlerinizi takip edebilir, araç geçmişlerini sorgulayabilirsiniz.
2.000.000(2 milyon)’dan fazla ve her geçen gün artan rapor havuzundan yararlanırsınız.
Tramer ekranlarından sorgulama sonuçları ekrana yansır.
 
Araçlar kayıt altında
Motosikletten otomobile, minibüsten kamyona tüm araçların bilgilerini ve ekspertizlerini tutabileceğiniz platformdur.
 
Kolay ve kullanışlı arayüzü sayesinde ister bilgisayarınızdan ister tabletinizden ekspertiz esnasında sisteme kayıt girebilirsiniz.
 
 
Ekspertiz Raporu
Araç ekspertizi tamamlandığında müşteriye sunulacak olan ekspertiz raporunu mail ile gönderebilirsiniz.
 
Randevulu araçlar veya ekspertizi tamamlanmış araçlar için müşteri bilgilendirmesini SMS ile yapabilirsiniz.
 
Karekod ile raporun gerçekliğini sorgulatabilirsiniz.
 
Filo ve araç ilan siteleri ile entegre çalışır.
 
Araçların kronik arızaları hakkında müşterilerinize bilgi verebilirsiniz.
 
Usta notlarını sesli olarak girip yazıya döndürebilirsiniz.
 
Kaporta ve Boya
Araçların kaportasal değişen veya boyanan parçalarını ekran üzerinden işaretleyebilirsiniz.
 
Mekanik Motor
Motor performansı, kilometre, bakım zamanı, arıza lambası ve diğer bilgilerini girebilirsiniz.
 
Sürüş
Mekaniğe bağlı şanzıman ve diferansiyel gibi yürür aksamın kontrol ve bilgilerini girebilirsiniz.
 
Hasar
Kaza ve Hava yastığı açılmış gibi bilgilerin kayıtlarını girebileceğiniz özel alanlar.
 
Web Arayüz
Kolay ve kullanışlı web arayüzü sayesinde 1'den fazla kullanıcı ile giriş yapılabilir.
 
Mobil Uygulama
Android ve iOS uygulamalarımız ile çok hızlı rapor üretebilirsiniz.
 
 
Müşterilerinizin daha önceden getirmiş oldukları araçlara yapılan işlemleri sorgulayıp raporlamalar oluşturabilirsiniz.
 
Programda paket paket raporlama yapabilir ve bunlar yazıcıdan çıktı olarak alabilirsiniz
 
Tek tuşla expertiz raporu alabilirsiniz.
 
İş emirleri servis personellerine ayrı ayrı atayabilirsiniz.
 
Tek tuşla bir araca ait önceki iş emirleri görüntüyebilirsiniz.
 
İster araç plakasına,ister motor ve şasi numaralarına,istenirse de tanımlayacağınız bir başka alana göre rapor çıktısı alabilirsiniz.
 
Gelişmiş arama sistemiyle kayıt sayısı ne kadar çok olursa olsun aranan kayda en kısa zamanda ulaşabilirsiniz.
Lütfen adınızı yazınız
Lütfen eposta adresinizi yazınız
Lütfen telefon numaranızı yazınız

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster