• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Otorapor Bayburt Merkez Oto Ekspertiz

Yetkili

Kadir Şengün

Çalışma Saatleri

08:45 - 18:30

Sosyal Medya

Bayide yer alan hizmetler

Otolira
Otolira
Airbag Kontrol Paketi
Airbag Kontrol Paketi

Detay

Adres: Genç Osman Mah. Turgut Özal Bulvarı No:158/a, 69002 Merkez/Bayburt
Tel: 
0458 333 6152
Gsm: 0530 350 40 87 (Mesai saatleri dışında sms atın sizi arayalım & Whatsapp'tan konum isteyin)
Email: 
[email protected]
Yetkili: Kadir Şengün
Ünvan: Çanakçı Otomotiv İnşaat Emlak Gıda Nakliye Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Whatsapp Icon

Randevunuzu hemen oluşturmak ister misiniz ?

Bayimiz İçin Yapılan Yorumlar

Blog

Elektrikli Otomobil Batarya Sağlığı Ölçümü
Elektrikli Otomobil Batarya Sağlığı Ölçümü
07.06.2024 09:44

Batarya sağlığının, hiç şüphesiz ikinci el elektrikli otomobiller için en önemli konudur. Batarya sağlığı, araç performansını ve kullanım ömrünü doğrudan etkilediği için elektrikli otomobillerin güvenilirliği ve sürüş deneyimi açısından batarya sağlığının ölçümü büyük önem taşır.

Oto Ekspertizde Yeni Hizmetimiz: Gezen Ekspertiz
Oto Ekspertizde Yeni Hizmetimiz: Gezen Ekspertiz
03.06.2024 15:05

Deneyimli ve uzman ekibimiz, sizlerden gelen talep doğrultusunda istediğiniz aracı yerinde inceleyerek size güvenilir ve tarafsız bir ekspertiz hizmeti sunuyor.

Türkiye'deki Ehliyet Sınıfları
Türkiye'deki Ehliyet Sınıfları
05.04.2024 15:47

Türkiye'de 16 farklı ehliyet sınıfı mevcuttur ve her sınıf farklı tipte araçları kullanmaya yetki verir. Bu yazımızda, ehliyet sınıflarını, hangi araçları kapsadıklarını ve nasıl alınabileceklerini inceleyeceğiz.

Şanzıman Yağ Kaçağıyla İlgili Bilmeniz Gereken 5 Madde
Şanzıman Yağ Kaçağıyla İlgili Bilmeniz Gereken 5 Madde
14.03.2024 14:04

Her otomobil sürücüsünün başına gelebilecek sorunlardan bir tanesi şanzımanda meydana gelen yağ kaçağıdır. Bu rehberde, birçok sebebi bulunan bu sorunu yakından tanımanız ve yağ kaçağını önlemeniz için yapmanız gerekenleri sizin için hazırladık.

Otomobilin Ana Vatanından: Almanya'da Otomobil Fiyatları
Otomobilin Ana Vatanından: Almanya'da Otomobil Fiyatları
01.02.2024 09:19

Almanya gibi otomobil endüstrisinin öncüsü bir ülkede otomobil fiyatlarını yakından inceleyeceğiz ve Türkiye'deki fiyatlarla karşılaştırma yapacağız.

İlginç Otomobil Terimlerinden Bir Tanesi: Marşpiyel
İlginç Otomobil Terimlerinden Bir Tanesi: Marşpiyel
16.01.2024 15:41

Otomobille ilgili bilmediğimiz ve adını duyduğumuzda kulağa garip gelen birçok parça olduğunu söylememiz mümkün. Bu parçalardan bir tanesi de marşpiyel. Aracın gövdesinde yer alan marşpiyeller aracın hem estetik hem de işlevsel açıdan önemli bir parçasıdır.

Plaka Takıntısı Olanlara Özel: 6 Soruda APP Plaka
Plaka Takıntısı Olanlara Özel: 6 Soruda APP Plaka
11.01.2024 09:50

App Plaka, araç plakalarına özel ilgi gösteren sürücülerin sıklıkla yaptırdığı, harflerin ve rakamların kalın bir baskıya sahip olduğu plaka çeşididir.

Otomobil Piyasasında 2023 Yılı Enleri
Otomobil Piyasasında 2023 Yılı Enleri
21.12.2023 12:55

Otomobil endüstrisi, her geçen yıl yenilikçi teknolojiler, çevresel sürdürülebilirlik ve sürüş deneyimindeki gelişmelerle ön plana çıkıyor. 2023 yılı, hiç şüphesiz otomobil tutkunları için heyecan verici bir yıl oldu. Yeni modeller, teknolojik yenilikler ve çevresel etkiler, otomobil piyasasını şekillendirdi. Bu yazımızın konusu ise, otomobil piyasasında 2023 yılı enleri.

Chip Tuning Nedir?
Chip Tuning Nedir?
06.12.2023 14:02

Araçların motor kontrol ünitesinin (ECU) yazılımını değiştirerek motor performansını artırmak için kullanılan bir yöntem olan chip tuning ne işe yarar? Stage 1 yazılım nedir

Otomobilde Ön Panel Nedir?
Otomobilde Ön Panel Nedir?
20.11.2023 15:02

Otomobillerin karmaşık yapısı, birçok farklı parçanın bir araya gelmesiyle oluşur. Bu parçalardan biri, genellikle göz ardı edilen ancak hayati öneme sahip olan "ön panel"dir. Bu blog yazımızda, otomobil iskeletindeki ön panel nedir, ön panel değişimi nedir, oto ekspertizde ön panel işlemli ibaresi ne anlama gelir gibi soruların cevaplarını konu alacağız.

Araç Arıza Lambaları
Araç Arıza Lambaları
06.11.2023 15:29

Araç arıza lambaları nedir? Ne anlama gelir? Araç arıza lambaları yandığında ne yapmak gerekir ve arıza lambaları nasıl söndürülür?

Kadın Sürücülerimizin Rahatlıkla Kullanabileceği Otomobil Modelleri
Kadın Sürücülerimizin Rahatlıkla Kullanabileceği Otomobil Modelleri
18.10.2023 10:57

Türkiye'de kadınların kullanımına uygun otomobil modelleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için derledik. Kullanıcı dostu ve şık seçenekleri keşfedin.

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster