• TARAFSIZ, BAĞIMSIZ, PROFESYONEL

Blog

Son Haberler

Araç Kasko Fiyatları Neden Yükseliyor?

Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarının geçtiğimiz yıllara oranla olağan dışı yükselmesine paralel olarak otomotiv sektöründeki diğer yan ürünlerde ve hizmetlerde de fiyat artışları yaşanmaktadır. Bu artışlardan en belirgin olarak hissedilen birisi ise kasko poliçesi fiyatları olmuştur. Araç sahibi şirketlerin ve şahısların şaşkınlıkla karşıladığı bu değişime neden olan önemli etkenler bulunmaktadır.

1.12.2022 12:03:53

TOGG'a Yeni Renk Karadeniz Yeşili mi Geliyor?

Yerli otomobil TOGG'un renklerinin tanıtılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması yeni renk beklentisi oluşturdu.

17.11.2022 10:23:47

TOGG'un Renkleri Belli Oldu

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un Gemlik'de bulunan seri üretim fabrikasının açılışı yapıldı ve renkleri tanıtıldı.

2.11.2022 14:53:50

İkinci El Otomobil Fiyatları Düşüyor mu?

İkinci el otomobil piyasasında yaşanan gelişmeler ve beklenen hareketlenmeler

6.09.2022 16:31:38

Otomobil Piyasasında Son Durum - Sıfır Otomobiller 6 Ay Satılamayacak mı?

Otomobil piyasasında yaşanan gelişmeler

18.08.2022 11:17:22

Otomobil Markaları Hangi Ülkelere Ait?

Dünya'da en çok kullanılan otomobil markaları ve bağlı oldukları ülkeler

2.08.2022 15:24:31

Otomobilde Yedek Lastik Bulundurmak Zorunlu mu?

Otomobillerde yedek lastik bulundurmamak Tüv Türk muayenesinden geçmeye engel midir? Stepne bulundurmamanın cezası var mıdır?

25.07.2022 12:09:49

Otomobil Uzun Süre Çalıştırılmazsa Ne Olur?

Otomobilin uzun süre park halinde bırakılması durumunda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

15.06.2022 14:08:51

Türkiye'de Satılan Elektrikli Otomobiller

Türkiye'de satışı yapılan ve kullanılan otomobil marka/modelleri

25.04.2022 12:29:53

Elektrikli Otomobiller Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elektrikli otomobillerin çalışma prensibi, elektrik tüketimi ve maliyetleriyle alakalı bilmeniz gerekenler

7.03.2022 16:20:50

Taşıt Kredilerinde Limit ve Taksit Sayıları Arttırıldı

BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre yeni taşıt kredisinde limit ve taksit sayılarında güncelleme yapıldı.

22.02.2022 11:13:54

Otomobil Vitesteyken Çalıştırılırsa Ne Olur?

Otomobili debriyaja basmadan viteste çalıştırmanız durumunda yaşanan problemler ve dikkat edilmesi gerekenler

2.02.2022 11:00:48

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz; bir otomobilin, konusunda uzman personeller tarafından teknik cihazlar yardımıyla A’dan Z’ye incelenmesi ve tüm kontrollerin sonucunda aracın genel durumuna dair rapor oluşturulmasıdır. Ekspertiz raporu(link: https://otorapor.com/ornek-raporlar2), aracın teknik incelemelerinin yanı sıra Otorapor ekspertiz uzmanlarının görüşlerini, değerlendirmelerini ve aracın masraf çıkartabilecek parçaları gibi yorumları da içermektedir. Tam kapsamlı bir ekspertizde; kaporta/boya, motor, mekanik, fren/süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD/beyin testleri ve aracın borç/ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. Hemen randevu(link: https://otorapor.com/Arac/Randevu) alarak kendi aracınızın veya satın alacağınız aracın durumu hakkında detaylı rapora sahip olun.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırılmalı?
Otomobil satın almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırarak yatırımınızı garanti altına almalısınız. Satın alacağınız aracı gerçek değerinde almak, aracın performansını bilmek ve satarken sürprizle karşılaşmamak için Otoraporlamalısınız. Ekspertiz yaptırmadan satın alacağınız aracın; kilometresinin düşürülmüş, kayıt dışı tamir işlemi görmüş, çeşitli hilelerde(link: https://otorapor.com/ikinci-elde-dolandiricilik-hikayeleri) kullanılmış ve bilmediğiniz kusurlarının örtülmüş olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kurumsal Oto Ekspertiz
Türkiye’de gelişmekte olan ekspertiz sektörünün en önemli kriterlerine Otorapor ile sahip olabilirsiniz. Tüm operasyonunu tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesiyle gerçekleştiren Otorapor, ikinci el otomobil ticaretinin güvenle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hem ekspertiz öncesinde hem de ekspertiz sonrasında sunduğu hizmetler ve çözümlerle müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunmaktadır.

501 Nokta Ekspertiz
Aracınızın ekspertizi, Otorapor tarafından tescillenmiş 501 noktanın kontrolleri yapılarak gerçekleştirilir. Tüm bu noktalara ait detaylı raporlama yapılır. Tüm müşterilerimize hitap eden, farklı kontrol noktalarına sahip ekspertiz paketleri (link: https://otorapor.com/coklu-paketler2) bulunmaktadır. Aracınızın markasına, modeline ve taleplerinize göre paketlerden birisini tercih ederek ekspertiz işlemlerine başlayabilirsiniz.

Otorapor ile TSE Belgeli Ekspertiz
TSE tarafından istenen tüm şartları karşılayan ekspertiz bayileri, hizmet yeterlilik belgesi ile sertifikalandırılır. Bu sertifika sayesinde ekspertiz raporu, TSE hizmet standartları çerçevesinde oluşturulur.

Otorapor ile Garantili Ekspertiz
Otorapor, garanti şartlarını (link: https://otorapor.com/2--el-otomobil-garantisi) sağlaması durumunda (yaş,km,ağır hasarsızlık,kg vb.) ekspertizi yapılan araca kaporta/boya ve motor/mekanik garanti poliçesi oluşturmaktadır. Garantinin süresi içerisinde aracınızı garanti altında kullanma imkanına sahip olacaksınız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu mu?
2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticaretine İlişkin Yönetmelik’e (https://otorapor.com/ikinciel-yasasi) göre; ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten üç gün içinde yapılmış olan ekspertiz raporu şartı aranmaktadır. Bu zorunluluk şahsi alım/satımlar için henüz zorunlu hale getirilmemiştir.

Otorapor Akademi
Otorapor, kendi bünyesinde yetiştirdiği ekspertiz uzmanlarını görevlendirmektedir. Otorapor Akademi bünyesinde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, eğitimin ardından sertifikalı oto ekspertiz uzmanı olarak görevlendirilmektedir.

Otorapor Bayisi Olmak
Otorapor, denenmiş ve kanıtlanmış başarılarıyla rakiplerinden her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bu başarılara ortak olmak için başvuruda(https://otorapor.com/bayilik-franchise-basvurusu) bulunabilirsiniz. Otorapor bayilik şartlarını (https://otorapor.com/bayilik-franchise-sartlari) karşılayan adayların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra bayi açılış süreci başlamaktadır. Ayrıca, farklı bir marka çatısı altında bulunan ekspertiz firmalarının Otorapor’a dönüşüm (https://otorapor.com/Form/Index?id=18) başvuruları da değerlendirilmektedir.

Otorapor Mobil ile Ekspertiz Raporunuz Cebinizde
Otorapor’un güçlü bilişim altyapısının bir ürünü olan Otorapor Mobil(https://otorapor.com/otorapor-mobil) uygulaması ile ekspertiz raporunu istediğiniz her an yanınızda taşıyabilme imkanına sahipsiniz. QR kod(https://www.youtube.com/watch?v=HCrSGecjJ8c&t=262s) uygulamasıyla ekspertiz raporunuzu dijital olarak mobil cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Eski Ekspertiz Raporunuza Erişin
Rapor sorgulama ekranından (https://otorapor.com/Arac/Rapor) eski ekspertiz raporunuza ulaşabilir, satın almayı düşündüğünüz araç daha önce otoraporlandıysa bu aracın eski ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda aracın raporunu dijital olarak saklayabilirsiniz.

Otorapor Youtube Kanalı ile Otomobil Gündemi
Birbirinden farklı içeriklerin sunulduğu Otorapor youtube kanalında (https://www.youtube.com/user/otorapor), otomobil gündemine dair gelişmeleri takip edebilir ve otomobil hakkında sıra dışı bilgilere sahip olabilirsiniz. Her hafta paylaşılan eğitici ve bilgilendirici videoları kaçırmamak için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi ve abone olmayı unutmayın.

Göz atın

Elektikli araçta bitcoin madenciliği yapılır mı? (https://www.youtube.com/watch?v=vBkIxD9TwRw&t=102s)

Otomobil Sektörüne Balyoz: Çip Krizi (https://www.youtube.com/watch?v=beiVwvZTAo0&t=1388s)

Devamını Göster